Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-06-2015, 16:18   #1
Martinez
 
Martinez's Avatar
 
Reputacja: 1 Martinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputację
[Autorski | Fantasy (+18)] "Rebelia"


Wybaczcie, ale dykcji to ja nie mam. Natomiast jak pomyślałem sobie, że muszę kolejne stronice zapisywać by wytłumaczyć jaka jest sytuacja, to wolałem machnąć coś. Najwyżej następnym razem zrobię prezentację PP Rekrutacja robiona na szybko, gdyż się zdeklarowałem co do terminu. Niebawem dostarczę więcej informacji.

Witam w pierwszej części kampanii “Rebelia”. Ten króciutki filmik przedstawia mniej więcej obecną sytuację w Nordii, a materiały informacyjne znajdziecie pod tym linkiem.
Będzie to moja pierwsza tego typu przygoda w oparciu o PBF i forum Lastinn. Spodziewam się mnóstwa problemów i ciężkiej pracy - ale i również przyjemnej zabawy.

Typ: Gra Strategiczno-Fabularna
Klimat: Nordycki, zimno, brutalnie, realistycznie

Gracze
Minimalna ilość chętnych, bym rozpoczął przygodę, to 3 osoby. Selekcja graczy odbędzie na podstawie następujących kryteriów:
  • Wiek 18+
  • Doświadczenie i niekaralność
  • Dyspozycyjność (idą wakacje…)
  • Po za powyższymi, zgłoszenia będę rozpatrywał uznaniowo

To gra dla osób zrównoważonych emocjonalnie i posiadających pewien dystans do gier fabularnych. Otwartych i chętnych, lubiących dłubać, kombinować i myśleć. Wybaczających innym błędy i na tyle zdyscyplinowanych by odpisywać w sesji.

Postacie:
Gracze wcielają się w liderów niewielkich oddziałów, rozbitych po klęsce Thørkiell’a i ratujących się ucieczką z Pustkowi Fiørken.
- Można również odgrywać bandy rozsiane po Nordii, które w jakiś sposób były związane z buntem i armią Thørkell’a, rewidujące swoje dalsze plany w oparciu o ostatnie wydarzenia. Trzecią możliwością jest odgrywanie pojedynczych postaci, bez podwładnych - co kto lubi.
- Istnieją dwie Role Szczególne - ich minusem jest duża odpowiedzialność, a plusem, większe zasoby startowe (Aby objąć taką postać, proszę o deklaracje przy zgłoszeniu). Te osoby muszą wytrzymać do końca (swojego lub kampanii ).

Zgłoszenia:
Zgłoszeniem jest przesłanie wypełnionej karty postaci. W tym celu udostępniam formularz do wypełnienia (na stronie o ograniczonym dostępie). Jeśli ktoś chce zajrzeć do podręcznika “Machnika Uniwersalna” to link jest tu (wymagane są umiejętności podane na str.).
Zgłoszenia będą przyjmowane do końca trwania Rekrutacji.

Cele
Postanowiłem Kampanię rozdzielić na części, by łatwiej móc ją zakończyć. Celem gry jest na razie pokonać trudności, zjednoczyć się i opracować plan Rebelii. To takie preludium do kolejnej części. Wszyscy będziemy mieli okazję zobaczyć jak nam się wspólnie gra i czy jest sens to kontynuować.
Jest pełna dowolność realizacji celu. Możecie pobudować sobie dom w górach i zaszyć się tam, żyjąc spokojnie, a możecie rzucić się w działania dywersyjne, zwiady, szpiegowania i cokolwiek Wam tam przyjdzie do głowy.



Narzędzia
Każdy Gracz otrzymuje Folder na dysku Googla od MG, gdzie będą wrzucane wszystkie informacje i pomoce. Do zarządzania takimi informacjami (wspólnymi jak i osobistymi) posłuży strona internetowa (wymagane konto Google). Testy, statystyki BN i BG oraz ruchy, wykonywane będą na Roll20 (wymagane konto: Roll20.net). Dyskusja będzie odbywać się tradycyjnie w Komentarzach sesyjnych na LI. Cała opowieść również tradycyjnie - Forum LI - Sesje RPG/ Fantasy.



Czas trwania
Pierwszą część kampanii zamierzam zakończyć we Wrześniu (lub po prostu po 3 miesiącach), bez względu na stan, jaki osiągnie gra, co do jej zaawansowania. Kolejna część nie musi rozpoczynać się w tym samym miejscu. Gracze będą mogli popracować nad koncepcją i strategią w międzyczasie i będzie możliwa kompresja czasowa.

Wpisy i tempo
Nie mam uwag co do wpisów. Niech każdy pisze jak lubi i umie. Nie wymagam tutaj postów na określoną liczbę znaków. Zabiegi, typu ilustracje i muzyka nie robią na mnie wrażenia ale nie mam nic przeciwko, póki nie jest to manga/anime albo zdjęcia. Częstotliwość wpisów uzależniona jest od liczby graczy. Jeśli będzie nas dużo, moja tolerancja na brak wpisów będzie większa, natomiast przy liczbie do 5 Graczy powinno być to co 4-5 dni.

Światotworzenie
Gracze mogą wymyślać drobne szczegóły ze świata w przypadku lokacji i innych tego typu rzeczy. W tym celu będzie dostępny dokument, w którym można będzie zapisywać takie pomysły. Np. rodzaj i nazwy karczm w miastach lub nazwy małych osad, roślin leczniczych, potraw czy coś podobnego.

Czas rekrutacji i plan
Rekrutacja potrwa 2 tygodnie. Przez ten czas zgłoszone osoby będą mogły stworzyć sobie postać i zapoznać się ze szczegółami Kampanii. Omówimy też koncepcje i działania. Zrekrutowanym osobom zostanie również udostępniona plansza na Roll20, by Gracze mogli przetestować obsługiwanie tego narzędzia. W dniu zamknięcia Rekrutacji, Gracze zostaną powiadomieni o terminie rozpoczęcia gry.

Na razie to tyle. Jeszcze dorzucę kilka informacji niebawem, a jak coś, to pisać



Trochę na "gwałtu&rety" to publikuję. Jeśli są jakieś błędy - to śmiało - wytykać. Jej treść może nieznacznie ulec zmianie.
 
Martinez jest offline