Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-04-2007, 15:13   #2
Redone
Patronaty i PR
 
Redone's Avatar
 
Reputacja: 1 Redone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputacjęRedone ma wspaniałą reputację
Cytat:
Tym bardziej, że podręcznik jest spasionym grubasem grafomana(SGG) co jeszcze bardziej utrudnia sprawę, bo ludzie nawet nie chcą go przeczytać od deski do deski.
Podpisuję się rękami i nogami. Żadnego podręcznika nie przeczytałam od deski do deski. Często nawet nie przeczytałam całych zasad podręczników które mam w domu. A lubię czytać. Więc to chyba o czymś świadczy

Dla mnie dobrze zrobiony system powinien zawierać:
- prostą mechanikę nie wymagającą dwudziestu rzutów kostką podczas jednej rundy walki i nieposiadającą 40 tabelek
- ciekawie opowiedziane tworzenie postaci (bardzo łatwo, wręcz banalnie według mnie, zrobić postać w Zew Cthulhu, a ostatnio fajne tworzenie postaci znalazłam w Crystalicum Lite)
- trochę informacji o świecie i rasach, mile widziana mapka czy dwie
I to wszystko, nic więcej mi nie potrzeba.

Nie wiem jak to dokładnie jest w Indie, ale pewnie nie zawsze świat jest opisany. Chociaż mam nadzieję, że się mylę.

W każdym razie popieram (po części) ten artykuł, bo główne systemy naprawdę wydaja mi się nastawione na ilość stron a nie ich jakość. Ale mimo wszystko, to nie jest zło wcielone (a takie ma sie wrażenie po przeczytaniu arta ).
 
__________________
Courage doesn't always roar. Sometimes courage is the quiet voice at the end of the day saying, "I will try again tomorrow.” - Mary Anne Radmacher
Redone jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem