Wątek: Malarstwo
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-07-2015, 15:00   #5
Imre Voeres
 
Imre Voeres's Avatar
 
Reputacja: 1 Imre Voeres jest po prostu świetnyImre Voeres jest po prostu świetnyImre Voeres jest po prostu świetnyImre Voeres jest po prostu świetnyImre Voeres jest po prostu świetnyImre Voeres jest po prostu świetnyImre Voeres jest po prostu świetnyImre Voeres jest po prostu świetnyImre Voeres jest po prostu świetnyImre Voeres jest po prostu świetnyImre Voeres jest po prostu świetny
Na wstępie chciałbym wspomnieć, że jestem lekko zniesmaczony zachowaniem administracji - nie rozumiem powodu, jakim kierowano się usuwając to, co nie tak dawno znajdowało się w tym temacie. Nie, nie był to offtop. Wszystko, w dopuszczalnym wg mnie zakresie zawierało się w idei przewodniej tematu. Owszem, nie jestem zwolennikiem dyskutowania publicznie w tak ostrym tonie, ale dostosowałem się do warunków, które zostały mi narzucone; lecz wciąż nie pojmuję powodu, dla którego mój tekst z wyjaśnieniem został skasowany. Jedyna odpowiedź, jaka przychodzi mi do głowy, mówi, że znów jacyś "niektórzy użytkownicy" (tak jak "niektórzy użytkownicy" zażądali zmiany nazwy tego tematu, tak jak "niektórzy użytkownicy" zażądali przydzielenia mi ostrzeżeń - czyżby ci sami?) powiedzieli komu trzeba co trzeba i wszystko, co mogłoby obciążać "niektórych użytkowników", tak jak publiczne napiętnowanie i obnażenie ich patologicznych poglądów, zostało skasowane. Uważam to działanie za krzywdzące wobec mnie - wychodzi na to, że ktoś może mnie obrażać, a ja nie mogę się swoim zwyczajem odgryźć, bo i tak zostanie to wyrzucone. Zapewne nie mam co liczyć na przywrócenie tego, ale lubię stawiać sprawę jasno i nie uginać się pod cudzym naciskiem. Taki już mam charakter.
Powtórzę się już po raz któryś; owszem, "drapnąłem tytuł" Łysiakowi, bo go lubię, uważam za genialnego pisarza, chciałem dać tym wyraz mojej sympatii i mojej inspiracji jego twórczością. Jeśli ktoś uważa użycie tytułu książki w nazwie tematu na forum za złodziejstwo, plagiatorstwo etc. i chce mnie za to flekować, proszę bardzo, jego problem. Niech się jednak liczy, że odpowiem w podobnym tonie.
Chciałem tym przyciągnąć uwagę ludzi inteligentnych, wciągnąć ich do dyskusji, stworzyć miejsce, gdzie można umieścić własne ulubione dzieła, bo nie znalazłem innego takiego tematu. Ja coś wstawię, kto inny coś wstawi, może skomentuje, itd. Nie jestem jakimś historykiem sztuki ani fanatykiem artystów, po prostu lubię to, co lubię i interesuję się tym, czym się interesuję. Nie wiedziałem, że jest to aż tak trudne do zrozumienia. Jeśli dalej trudno wam to pojąć, to niestety nie mogę wam pomóc.
Dyskusję, jaka wywiązała się zamiast zamierzonego efektu, uznałem za efekt uboczny. Takie rzeczy się zdarzają. Jeśli moją inicjatywą trafiłem kulą w płot i tak trudno ją zrozumieć, to zamknijcie temat w cholerę, jakoś to przeżyję. Tylko nie życzę sobie cenzurowania tego, co mam do powiedzenia.
 

Ostatnio edytowane przez Imre Voeres : 13-07-2015 o 21:38.
Imre Voeres jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem