Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-07-2015, 11:19   #4
Marrrt
 
Marrrt's Avatar
 
Reputacja: 1 Marrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputacjęMarrrt ma wspaniałą reputację
Tak stricte kanonicznie to o ile mnie pamięć nie myli, to krasnoludy w Imperium dzielą się na wspomnianych klanowców z "górnictwem" na starcie, co to im te włochate piersi od małego wspomnianą przez Campo tradycję przez lejek do gardła lały, oraz na krasnoludy które Imperium wchłonęło i przerobiło nieco na imperialną modłę. Podręcznik jednak zaznacza, że zdecydowana większość krasnoludów, to właśnie ci zintegrowani z ludźmi. Nieliczni tradycyjni klanowcy, postrzegani są jako relikty minionych dni.

Wśród klanowców nie spodziewałbym się żadnego łotra. A gdyby był to by się kryła za nim napewno jakaś ciekawa historia i motywacja godna osobnej sesji. Klany są honorowe, tradycyjne, a do wszelkich form nadużycia podchodzą ze zgrozą. Brak alkoholizmu, dupczenie ino pod pierzyną i za siedmioma kłódkami i bezwględne posłuszeństwo wobec starszych. A do tego skrywany matriarchat! Diablo trudne warunki do rozwinięcia się porządnego łotra.

Za to wśród krasnoludów imperialnych... No tu większe pole do popisu. Jako i Campo rzekł. Krasnoludy te są tak samo podatne na pokusy jak i ludzie. Uznałbym jednak, że ich przestępczy odsetek będzie mimo wszystko znacznie mniejszy niż ludzi. Takie geny. Zważywszy zaś, że w Imperium populacja krasnoludów nie przekracza 5 %, to nie ryzykowałbym tworzenia więcej niż 1-2 takich krasnoludzkich oprychów/sesję.
Dla przeciętnego mieszkańca imperium, który kojarzy krasnoluda z kowadłem, lub liczydłem taki krasnolud będzie nieco egzotyczny.
Acz nie niemożliwy.
 
__________________
"Beer is proof that God loves us and wants us to be happy"
Benjamin Franklin
Marrrt jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem