Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-07-2015, 13:43   #2
Fyrskar
 
Fyrskar's Avatar
 
Reputacja: 1 Fyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputację
Cóż, wszystko zależy od edycji, w którą chcesz grać. W moich oczach, podobnie jak i w oczach większości grających w Młotka, liczą się dwie edycje - pierwsza i druga. Ja wolę pierwszą, ale łatwiejszą dla początkującego eRPeGowicza jest edycja druga, sam od niej przygodę z grami RPG zaczynałem.

Tak więc, potrzebny jest Ci Podręcznik Główny, bez którego grać się nie da. Tutaj, ale też i tu są, aktualne w momencie wysyłania przeze mnie tego posta, aukcje na Allegro, na których możesz zakupić tą właśnie książkę. Oczywiście, możesz ściągnąć ją też z internetu w formie PDF, ale nie namawiamy tutaj na LastInnie do złego...

Niestety, podręczniki do WFRP nie są już wydawane. Stąd podlinkowałem Allegro.

Na początek w zupełności Ci to wystarczy. Potem możesz zastanowić się nad zbiorem scenariuszy (jeśli chcesz zostać Mistrzem Gry) - polecam Splądrowane Krypty. Jeśli jesteś graczem, mogę Ci polecić Dziedzictwo Sigmara, dodatek opisujący najważniejsze państwo Starego Świata. Ostatnio zaczęto na nowo drukować tę książkę, choć w miękkiej okładce i w czarno-białych barwach (trudno dostępny oryginał jest kolorowy i okuty w twardą okładkę). Dla Mistrzów prowadzących w Ponurym Świecie Niebezpiecznych Przygód to must have, dla graczy - przydatna pomoc.

Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się ich zadawać.
 
Fyrskar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem