Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-09-2015, 21:10   #1
Ulli
Konto usunięte
 
Ulli's Avatar
 
Reputacja: 1 Ulli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputację
Earthdawn I ed.- "Nawałnica Horrorów"


"Oto są Księgi Cierpienia.
Nasza zguba i nasze wybawienie.
Poznajcie je dobrze, albowiem inaczej wszyscy zginiemy."


To przesłanie elfiego, uczonego-męczennika napisane przez niego w chwili śmierci i pozostawione przez niego księgi, zmieniło nieodwracalnie świat w którym toczy się nasza opowieść. Stało się ono przyczyną powstania Thery i opracowania Rytuałów Ochrony i Przetrwania. Wszystko ze strachu przed nimi...


...horrory. Potężne stwory z wymiaru astralnego zwabione światem przesiąkniętym magią, miały wkrótce zniszczyć wszelkie życie. Żywiły się bólem i strachem dawców imion. Tym by przeżyć pozostało tylko schronić się w specjalnie wzniesionych w tym celu, magicznie chronionych twierdzach zwanych "kaerami". Większość z nich była wydrążona w ziemi, ale były też cytadele chronione potężnymi murami i barierą z esencji powietrza, oraz podwodne budowle chronione barierą z esencji wody. Jedno było pewne, żaden sposób nie dawał pewnej ochrony i wiele zależało od szczęścia.

Gdy obecność horrorów stała się częsta zdecydowano o odizolowaniu się w kaerach. Ci którzy nie chcieli, bądź nie mieli takiej możliwości ginęli zamęczani przez horrory, bądź ulegali splugawieniu. Walka trwała również w kaerach. Horrory przenikały do wewnątrz na różne sposoby i próbowały je niszczyć co w wielu przypadkach im się udawało. Takie zniszczone kaery stawały się często leżem horrora, pełnym jego konstruktów.

Po czterystu latach izolacji, kiedy poziom magii się ustabilizował, zdecydowano się na otwarcie pierwszych kaerów i sprawdzeniu co jest na powierzchni. Okazało się, że większość horrorów opuściła świat i można ostrożnie go na powrót kolonizować. Świat jednak zmienił się pod każdym względem. Osadnicy natykali się na nieznane potwory, które były owocem działalności horrorów, zmienione zwierzęta i rośliny a także na niedobitki samych horrorów. Do walki z nimi stanęli adepci- korzystający z magicznych umiejętności "dawcy imion". "Przebudzenie Ziemi" zaowocowało też konfliktami politycznymi. Barsawia stała się areną walk między Throalem pod którego sztandarami stanęła do walki cała Barsawia z odradzającym się Imperium Thery. Na razie walkę o niepodległość wygrało krasnoludzkie królestwo Throalu, ale na jak długo, któż to wie.

***

W całym tym zamieszaniu zajmiemy się perypetiami małej grupki dawców imion przemierzającej porośnięty sawanną płaskowyż otaczający miasto Kratas. Podróżnicy to adepci wracający z kolejnej misji mającej im przynieść sławę i bogactwo. Tym razem jednak spotkała ich porażka. Nie tylko w starym kaerze, który badali nie znaleźli bogactw, ale stracili jedną towarzyszkę. Elfia złodziejka Yandii została rozerwana przez horrora. Sami ledwo uszli z życiem i teraz zmierzali do swojej bazy wypadowej czyli Kratas.

Kratas zwane też miastem złodzieji, rządzone przez najpotężniejszego adepta-złodzieja Barsawii, orka Garthlika Jednookiego. Było największą w promieniu wielu dni drogi ostoją cywilizacji. Jednocześnie nie było miejscem zbyt bezpiecznym, ale to nie odstraszało naszych śmiałków. Samo miasto w większości zostało odbudowane o pogromie i przedstawiało sie całkiem okazale.


Z rzadka tylko można się było natknąć na ruiny świadczące o tragicznej przeszłości.

Ponieważ przebywanie na ulicy po zmroku to prawie pewna śmierć, drużyna adeptów zmierzała do dobrze znanej sobie miejscówki- karczmy "Pod Pijanym Smokiem".

Co ich tam spotka i czy w ogóle tam dotrą to już nasza opowieść.


===============================================


Witam wszystkich w mojej drugiej rekrutacji do Earthdawna. Po pierwszym razie trochę zrażony do systemu miałem już więcej nie prowadzić, ale zostałem zachęcony. Wierzę, że nauczony na błędach będę prowadzić lepiej.

Historia jest nieskomplikowana. Walki nie będzie dużo. Dużo będzie podróżowania na koniec zostaniecie postawieni przed wyborem i skonfrontowani z wielkim złem. Będzie dużo czasu na odgrywanie postaci, ale niczego nie będę narzucał. Zapraszam tych, którzy nie mieli do tej pory do czynienia z systemem.


Przygoda będzie krótka. Nie powinna nam zabrać dłużej jak dwa miesiące, ale wszystkiego nie można przewidzieć.

Sprawy mechaniczne:

Potrzebuję postaci na piątym kręgu.

Wy na to: Dołączyłbym, ale nie mam pojęcia jak zrobić postać na 5 kręgu.

Już odpowiadam:
Nic prostszego. Wybierz jedną z gotowych oferowanych przeze mnie postaci. Do wyboru jest krasnolud wojownik, człowiek mistrz żywiołów, elf zwiadowca i t'skrang fechmistrz. Oczywiście rasę można zmienić.

Jeśli jednak ktoś chce stworzyć oryginalną postać, bądź awansować już posiadaną nic prostszego:

1. Z talentów od kręgu piątego do pierwszego wybieracie 12 i podnosicie je na piąty poziom. Musicie pamiętać żeby mieć na każdym kręgu przynajmniej jeden talent wykupiony. To jest warunek do awansu.

2. Wykupujecie umiejętności. Macie na to 9200 punktów legend. Powinno to starczyć jak pobieżnie liczyłem na wykupienie trzech umiejek na 4 poziomie. Możecie oczywiście wybrać więcej umiejek na niższym poziomie.

3. Podnosicie cechy o trzy z tym, że nie więcej jak o dwa jedną. Na przykład macie siłę na 17 i zręczność na 16. Możecie podnieść siłę do 19 i zręczność do 17, lub trzy cechy o jeden. Początkowe wykupujecie za te 66 punktów jak podaje podręcznik.


4. Ekwipunek:
Macie 6000 sztuk srebra na zakupy. Dlatego tak dużo, że każdy z was ma sobie kupić wierzchowca. Powinno starczyć nawet na grzmotorożca. Niewykorzystana kasa przepada. Startujecie niezależnie ile wam zostanie pieniędzy z 300 sztukami srebra.

Karty które mi wyślecie mają być w poniższym szablonie:


Imię:
Prawdziwe imię:
Płeć:
Rasa:
Dyscyplina:
Krąg: 5
Wiek:
Włosy:
Oczy:
Skóra:
Wzrost:
Waga:
Sława:

Cechy: Wartość Stopień Kostka
Zręczność:
Siła fizyczna:
Żywotność:
Percepcja:
Siła woli:
Charyzma:

Obrona: Bazowa Modyfikatory Przedmioty Suma
Obrona fizyczna:
Obrona magiczna:
Obrona społeczna:

Szybkość:
Pełna:
W walce:

Siła:
Udźwig:
Maksymalny:

Życie:
Próg życia:
Próg ran:
Próg przytomności:
Testy zdrowienia:
Kostka zdrowienia:

Inicjatywa:
Stopień zręczności:
Modyfikator:
Stopień:
Kostka:

Pancerz fizyczny:
Pancerz duchowy:

Karma:
Kostka:
Koszt:
Aktualna:
Maksymalna:

Broń: St. ob. br. St. cechy St.ob. Kostki Ciężar


Pancerz: Pancerz fizyczny Pancerz duchowy Ciężar Modyfikator


Ekwipunek:

Prowiant:

Mikstury:


Kosztowności:

Monety:
Orchichalkum:
Żywiołu ognia:
Żywiołu wody:
Żywiołu powietrza:
Żywiołu ziemi:
Platyna:
Złoto:
Srebro:
Miedź:

Punkty legend:
Aktualne:
Wszystkie:

Umiejętności:
Artystyczne:
Wiedzy:

Zdolności:


Talenty: Poziom Cecha Stopień Kostka Akcja Karma Wycz Dysc
Krąg 1:



I specjalny bonus:
Każdy może sobie wybrać za darmo jeden powszechny skarb dostrojony na poziomie pierwszym.

Oczywiście jeśli nie chcecie tworzyć postaci, bądź nie umiecie wybieracie sobie postać gotową i resztą ja się zajmuję.

Sprawy organizacyjne:

Kolejka będzie się zamykać w tygodniu. Sześć dni macie na odpis, ja odpowiadam w ciągu jednego dnia. Wskazana większa częstotliwość.

Króciutkie posty. Jeśli ktoś rzeczywiście nie ma nic do dodania może nawet kolejkę opuścić.

Google doc będzie wykorzystywany jedynie do walk, których nie powinno być dużo.

Karty postaci na pw, ewentualnie na maila boromir@onet.eu.
W przypadku wyboru gotowej postaci ślecie mi pw na co się zdecydowaliście i ja wam wysyłam mechanikę, po czym wy piszecie krótką historię i nazywacie swojego bohatera.

PS
To tyle. Jakbym o czymś zapomniał piszcie.
 
Ulli jest offline