Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-09-2015, 18:38   #1
TomBurgle
 
Reputacja: 1 TomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputację
Wampir: Maskarada dla początkujących

Swego czasu w dziale sond było sporo osób proszących o sesję o sesję Wampira Maskarady dla początkujących. W tamtym czasie byłem odrobinę zabiegany, teraz czasu mam aż nadto.

Sonda ma jeden cel: określenie jak silnego wsparcia oczekujecie. Użytkowników chcących wspomóc mnie uwagami czy sugestiami na inne tematy proszę o kierowanie ich wyłącznie na PW.

Moje propozycje to:
  1. Walkthrough - wspólne tworzenie postaci człowieka, przebudzenie, okres przejściowy na otrzaskanie się z mechaniką a dopiero później każdy na każdego jak na wampira przystało. Silny nacisk na "stałe fragmenty gry" takie jak polowanie czy wymiana przysług.
  2. Kindergarten - wspólne tworzenie postaci wampira, od razu skok w wampirzą społeczność i początkowy okres gdzie nie będę celowo skłócał postaci graczy. Największy nacisk na funkcjonowanie młodych wampirów w społeczeństwie.
  3. Nowicjat - samodzielne tworzenie postaci, ale poproszony przedstawię swoją opinię (i ewentualne wskazówki). Emfaza na przebijanie się przez szklany sufit i konsekwencje działań.
  4. Battlefield - postacie jedynie akceptowane/odrzucane. Osią warsztatów będzie konflikt interesów postaci graczy.
To są pozycje startowe; jak najbardziej są możliwe drobne modyfikacje czy ustalenie stanu pomiędzy dwoma z powyższych czy też przejście kolejno przez wszystkie.


Myślę o tej sesji jako o krótkiej ( 2-3 tygodnie czasu w grze ) przygodzie z intensywnym (2 odpisy MG na tydzień) tempem rozwoju zdarzeń.

Śmiało!



Gdyby ktoś zadał sobie trud spojrzenia do moich innych sesji: nie przerażajcie się, po prostu obie sesje stworzyłem z myślą o doświadczonych graczach. Nie planuję tutaj ani takiego bombardowania informacjami ani metrowych odpisów.
 
__________________
W styczniu '22 zakończyłem korzystanie z tego forum - dzięki!
TomBurgle jest offline