Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-04-2007, 18:20   #7
Yaneks
 
Yaneks's Avatar
 
Reputacja: 1 Yaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputacjęYaneks ma wspaniałą reputację
Kapłanie, czyżbyś doznał olśnienia? Od dawna wiadomo, że tylko mężczyźni, i to najlepsi, mogą zostać HOPLITAMI. Oby łaska Zeusa Gromowładnego spłynęła na was. Jeżeli nie chcecie zostać straceni, musicie udowodnić waszą niewinność. Nic mi tu po kapłanach, którzy chcą strącić mnie z tronu. Dam wam trierę i parę innych rzeczy, i żebyście mi się tu więcej nie pokazywali! Jeśli zobaczę was bez dowodów waszej niewinności, karzę was wszystkich otruć cykutą.

Z zewnątrz dał się słyszeć tętent kopyt. Do sali tronowej wbiegł niski, chudy człowieczek, najwyraźniej z poselstwem dla króla Odyseusza.
Podczas moich podróży spotkałem się z większymi problemami... - rzekł do niego król. Reszty słów nie usłyszeliście. Kiedy posłaniec odszedł, władca gestem przywołał do siebie jednego ze strażników, po czym powiedział coś do niego. Ten podszedł do was, i powiedział:
Chodźcie ze mną, zaprowadzę was do przystani trier. Nie ważcie się po drodze rozrabiać. Jeżeli nadużyjecie cierpliwości króla, jeszcze dzisiaj wasze zwłoki spłoną w świątyni Hadesa. - najwyraźniej bał się zakuć was w kajdany. Lekceważąc wszystkie wasze ruchy, pierwszy przeszedł przez drzwi. Kapłankę Afrodyty puścił ostatnią (w tych czasach kobiety były na ostatnim miejscu).
 
Yaneks jest offline