Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-10-2015, 00:02   #2
Zaalaos
 
Zaalaos's Avatar
 
Reputacja: 1 Zaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputacjęZaalaos ma wspaniałą reputację
Sesja momentalnie przykuła moją uwagę ciekawym settingiem, ale mam kilka pytań.

1. Czy pierwszy punkt w danym atrybucie dostajemy za darmo, czy też za niego płacimy i czy można mieć w jakimś atrybucie okrąglutkie zero? Z opisu wynika że płacimy, ale w większości systemów wartość minimalną ma się za darmo. Stąd pytanie.

2. W jednym miejscu Twojego opisu mechanicznego znajduje się następujący fragment:
"Każda broń jedno ręczna (oprócz tych lekkich jak sztylety, krótkie miecze i małe toporki), zadają obrażenia bazując na sile."
Po czym znajdujemy coś takiego:
"Obrażenia od broni są następujące:
Lekka - ½ Siły
Jednoręczna - Siła
oburęczna - 1.5 Siły".

Czyli jak to wygląda? Z czym skaluje się broń lekka? Siłą, czy czymś innym? Na chwilę obecną wychodzi na to że broń jednoręczna jest pod każdym względem lepsza od lekkiej (tyle samo ataków, więcej obrażeń), chyba oczywiście że można walczyć dwoma broniami lekkimi jednocześnie, a jednoręczne to wykluczają.

3. Jak w zasadzie wyglądają członkowie tej nacji? Odruchowo wyobrażam ich sobie jako zwykłych ludzi, z wyjątkiem Progerii etc., ale wolę się dopytać żeby potem nie było niespodzianki.

4. Można stworzyć kogoś kto nie należy do żadnej nacji? Marzy mi się postać zainspirowana mitami o Romulusie i Remusie, a w związku z tym niezwiązana z cywilizacją, ale jeśli takiej opcji nie ma to stworzę Megeri należącego do Weweni.
 
Zaalaos jest offline