Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-10-2015, 16:59   #6
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Czyli furia Ulryka, która wchodzi w ciało podczas bezpośredniej walki, a do tego trzeba kombinacji:
trafienie + furia + nieudana obrona (a można sobie wyobrazić sobie egzemplarze co będą miały pow. 70 zarówno w WW i unikach, a przyjmując chama, że w losowaniu 20 to dostaniemy dla krasnoludzkiego fechmistrza z 90 w parowaniu i 85 w unikach).
Jak wspomniałem, ilość parowań i uników jest na rundę ograniczona.

Sedno sprawy tkwi gdzie indziej - w D&D 3.0/3.5/PF banda goblinów dla 20-poziomowych postaci nie stanowi przeszkody, ponieważ obrażenia, jakie może zadać goblin mają górny limit*. W WFRP obrażenia nie mają górnego limitu, więc dopóki jakieś stworzonko ma tą ~1% szansę na Furię Ulryka, jest niebezpieczne.

* Nie, żeby było to gorsze rozwiązanie, po prostu inne (też je zresztą lubię).

Cytat:
Nie podparte matematyką, bo to ustawka między 3 wieśniaków co moją ok. 35 WW, a wojownikiem jak się patrzy...
To ci wieśniacy, jak już mówiłem, mają przy szalonym ataku 75 WW (35 WW + 20 + 20).

Zakładając, że cios nie został sparowany lub uniknięty, atak będzie miał ~6% szans na Furię Ulryka. Jak wieśniacy będą wyposażeni w broń druzgoczącą, szansa skacze do jakichś ~11%.

Cytat:
A w tym chodzi o to, że narracja, że BG śmiertelnie boją się walk, w pewnych miejscach nie odbiega od rzeczywistości.
W moim komentarzu nie chodziło o żadną narrację - jako gracz po prostu nie pakowałbym się w WFRP w walki bez konieczności. Aż mi się przypomniało ugryzienie wilka za 50+ obrażeń (autentyk z sesji, zresztą każdy mógłby parę takich wymienić).

Cytat:
Po prostu niemal w wszystkie systemy przekładają walkę na śmierć i życie nad braniem jeńców...
Do brania jeńców nie potrzeba mechaniki, do zabijania owszem.
 

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 28-10-2015 o 17:04.
Lord Cluttermonkey jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem