Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-11-2015, 20:54   #1
Nami
INNA
 
Nami's Avatar
 
Reputacja: 1 Nami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputacjęNami ma wspaniałą reputację
Mafia Marvel & DC

Zaczęłam robić postacie do nowej, trzeciej już, odsłony mafii by Me.
Tym razem postawiłam na komiksy, zamiast Disney'a, który nie każdemu musi się spodobać.
Planuję wykorzystać popularne i znane postacie, takie jak:
Ironman, Spiderman, Batman, Catwomen, Joker, Magneto, Mistique, Hulk, Profesor X, Hawkeye, Thor, Daredevil. To tylko przykłady, ponieważ jeszcze nie opracowałam tego do końca, być może kilka postaci odejdzie, kilka innych dojdzie, muszę dopasować pod rolę, JEDNAK!

Jest takie ogromne, wielkie wręcz ALE. Zauwazyłam, że niektórzy nie rozumieją idei mafii, otóż, moi mili; Mafia nie polega na tym, by żyć od nocy do nocy i tylko rzucać umiejkami i cieszyć się życiem w Fazie dnia, pisząc jeden post i odpowiadając "Przecież oddałem już głos, nie mam już nic więcej do powiedzenia" - faaajnie. Nie, mafia nie polega na tym, by w nocy zrobić akcje, w dzień rzucić głosem i zakończyć swoją działalność. Mafia polega na tym, by w tej fazie dnia pisać, by się czepiać, pytać, zagadywać, być wrzodem na czyimś tyłku, by rzucić głosem w celu prowokacji i czekać na reakcję.
Przykładowe pytania?
1. Jak sądzisz, kto jest bardziej zielony, X czy Y?
2. Dlaczego głosujesz na Z?
3. Co sądzisz o reakcji Y na zarzuty? Nie sądzisz, że zaczyna się miotać?
4. X, jak myślisz, czemu tej nocy nikt nie zginął?
5. Y, powiedz mi, kogo widzisz jako zielonego, a kogo jako czerwonego i dlaczego?

Można by mnożyć te pytania.

Wyobraźcie sobie, że mam w nosie to, kto ile pisze i teraz tak: Mafia napisze 1 post na całą fazę dnia (np 4 doby), odda głos i koniec, nie będzie się odzywać. Albo lepiej, cały czas będzie siedziała cicho. Jeśli miastu zależy, będzie próbowało gadać w Fazie Dnia, ale jeśli będzie tylko gadka miasto vs miasto, to prędzej sami się pozabijają niż znajdą złych, a mafia będzie się cieszyć, bo nic nie robiąc dobija miasto - linczem i w nocy. PO PROSTU JUHU, ale super gra...

Wiedziona więc tym, co widzę, nie jestem pewna, czy wy w ogóle chcecie grać w mafię. Oczywiście nie kieruje tego do każdego, kto u mnie grał, rozumiem też ludzi, którzy dostali rolę typu Pocahontas - naprawdę! W sumie to kilka osób mnie skłoniło do tego, nie każdy, więc proszę nie brać tego personalnie do siebie. Niektórzy naprawdę nie mają o czym pisać, no bo cóż... Jednakże uważam, że nie tylko umiejka sprawdzająca upoważnia do pisania, są jeszcze pytania dodatkowe, których przykład podałam powyżej.

Wracając; mam ochotę zrobić mafię z ograniczonymi umiejkami. Dam umiejętność tylko 3-4 osobom, a reszta nie dostanie NIC! Mam wrażenie, że dopiero byście nie potrafili sklecić zdania, a właśnie mafia nie polega na tych umiejkach, to nie wiedzie prymu w rozgrywce, ech.

Wpadłam też na pomysł nagradzania aktywnych graczy (choć to nie zawsze jest fair, bo niektórzy pracują dużo i zwyczajnie nie będą mieli czasu na to, by zdobyć taką nagrodę).
Polegałoby to na tym, że wybrana przeze mnie, aktywna osoba, dostawałaby bonus np. Jedno leczenie, jedna kula do broni, możliwość jednorazowego sprawdzania roli.

Proszę o wypowiedzi głównie grające u mnie osoby, ale nie będę broniła wypowiadać się innym. No i standardowo - pytanie ankiety, odpowiedzi trzy, bo nie chcę by NIE zaznaczały osoby, które nawet nie są zainteresowane sesją.
 
__________________
Discord podany w profilu
Nami jest offline