Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-11-2015, 09:13   #8
Rewik
 
Rewik's Avatar
 
Reputacja: 1 Rewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputacjęRewik ma wspaniałą reputację
Cytat:
Z początku myślałem, o czymś w rodzaju Odysei. Starożytna Grecja. Wracamy z wyprawy do Troi i po drodze trafiamy w różne dziwne miejsca. Jednak w starożytności nie czuję się zbyt swobodnie.
A ja bym tego pomysłu nie porzucał tak szybko. Nikt nie mówi, że sesja musi być w 100% zgodna z normami historii(starożytności).

Jestem w trakcie lektury "Inne pieśni" Dukaja i choć przyznam szczerze, póki co książka mnie nie porywa, to jest tam dość ciekawy wątek, zwłaszcza gdybyś chciał wprowadzić elementy fantastyczne.

Świat alternatywny, w którym materia zbudowana jest z (czterech?) żywiołów, w myśl jednego z starożytnych filozofów. Dość spore znaczenie ma tzw. Hilemorfizm, czyli coś w rodzaju "formy" każdej materii. Ludzie jako istoty rozumne, posiadają swego rodzaju możliwość kształtowania formy. Im ich forma silniejsza, tym człowiek potężniejszy.

W wymienionej wyżej książce moim zdaniem jest to trochę przerysowane i przesadzone, ale w odpowiednich proporcjach może dać naprawdę dobry efekt.

Ot, taka ciekawostka, a nóż cię zainteresuje, bo w coś takiego bym zagrał. Na wikingów jakoś chęci nie mam.

Sama mitologia, wiadomo mnóstwo inspiracji, choć oklepana.
 
Rewik jest offline