Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-04-2005, 11:32   #1
Merlin222
 
Reputacja: 1 Merlin222 ma wyłączoną reputację
Hit czy kit - ulubiona/najmniej lubiana książka DL

Która z ksiązek DL zapadła wam najbardziej w pamięci? Który autor, waszym zdaniem, jest najleprzy? Czy kiedykolwiek rozczarowaliście się czytając DL? itp. itd.
Mówiąc ogólnie, w tym temacie zrobimy mały przegląd przez serię DragonLance.

Jako, że książkami, które rozpaliły we mnie pasję do DL był Kroniki, obdarzyłam je szczególnym sentymentem (naturalnie chodzi tu o 3 pierwsze tomy Kronik).
Ale już przy ich czytaniu znalazłm swego faworyta, swego championa - Raistlinka naturalnie
Oczywistym faktem jest więc to, że Legendy i Kuźnia Dusz w 100% spełniły moje oczekiwania co do serii DL i stały się moimi ulubionymi książkami z całej sagi.

Co do rozczarowań - przeklinam dzień w którym moja siostra przyniosła do domu Legendę o Humie
Książka zupełnie z innej bajki. Powiedzmy tak, Wielki rycerz, bohater Huma, został zdegradowany do przeciętnego rycerzyka, który nie wywarł na mnie najmniejszego wrażenia.
Od tej pory staram się unikać wszelkich książek z nadrukiem R. A. Knaak.

Chociaż jak się czyta jego opowiadania w oryginale - o ile mnie pamięć nie myli w The Reign of Istar - to jest nawet zjadliwy.

No i pora na moje największe rozczarowanie - Wojna Dusz.... Nie powiem nic więcej bo każdy kto czytał rozumie mój ból...
 
Merlin222 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem