Wątek: Propozycje
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-11-2015, 22:33   #1
Ardel
 
Ardel's Avatar
 
Reputacja: 1 Ardel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputację
Propozycje

Dobry wieczór.

W mojej głowie powstało kilka pomysłów na sesje, więc chciałbym się dowiedzieć, co sądzicie i na którą opcję znalazłoby się najwięcej chętnych. Od razu zaznaczę, że nie wiem kiedy sesja miałaby wystartować. A jeżeli nawet w najbliższym czasie, to z pewnością nie toczyłaby się bardzo szybko - priorytet mają obecne gry, a ta rozpędziłaby się wraz z zakończeniem jednej z obecnych. Ale do rzeczy.

Dishonored - czyli sesja jednoosobowa dla zabójcy

Sesja toczyłaby się w świecie przedstawionym w grze komputerowej Dishonored. Znajomość świata zupełnie nie wymagana, chociaż nie zaszkodzi i pozwoli lepiej cieszyć się z sesji. Przygotowałem kiedyś mechanikę opartą na Warhammerze 2ed., dopasowaną do wymogów świata. Postaci z przymusu nie mogłyby być zbyt moralne - wszak grać się będzie zabójcą na zlecenie.


Szczurzy świat - czyli drużyna skavenów starajaca się przetrwać w Pod-Imperium

Duża śmiertelność, duża liczba graczy, dużo zabawy w zbieranie własnego klanu. No i może chwała? Raczej strach i sikanie, by zaznaczyć własność... Ale może jednak chwała?


Jak to z tą magią? - czyli grupa magów starająca się opracować potajemnie jakiś rytuał

Także Warhammer, sesja nastawiona na wymyślenie i zaprojektowanie rytuału przez grupę graczy, który ma na celu pomóc w czymś niesamowicie ważnym dla nich właśnie. Długa zabawa w próbę napisania dobrej formuły, odnalezienie składników i wiele innych.

Grzybem i duchem - czyli szamańska podróż do świata podziemnego

Sesja jednoosobowa z jakąś szczątkową mechaniką, w której gracz wcieliłby się w szamana, który udaje się w podróż do podziemnego świata, by uzdrowić swoją wnuczkę. Pomimo żartobliwego tytułu sama sesja miałaby być bardzo poważna, a szamańskie podróże i inne "cudawianki" wzorowane na realnych szamańskich praktykach.
 
Ardel jest offline