Wątek: Ogniste duchy
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-12-2015, 22:44   #3
Huang
 
Huang's Avatar
 
Reputacja: 1 Huang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skałHuang jest jak klejnot wśród skał
Z tego co się naczytałem o Warhammerowej magii, może to być wynik naprawdę tęgiego rytuału z wykorzystaniem ogromnych ilości ognistego wiatru magii... Rytuał taki mógłby stworzyć takie ogniste istoty pojawiające się w określonych okolicznościach aby robić określone rzeczy. Ale to musiałby być na serio tęgi rytuał. Wykorzystujący spore zasoby magicznej energii i bardzo rzadkie reagenty.
Możliwe też, że jacyś magowie chcieli uzyskać zupełnie inny efekt, ale rytuał im nie wyszedł. Coś sknocili i rytuał dał nieprzewidziany efekt.

Drugim wyjaśnieniem przychodzącym na myśl jest klątwa silna klątwa... Raczej nie są to duchy zmarłych, gdyż duchy takie emanują przejmującym chłodem, nie ciepłem a już z pewnością nie ogniem. Ale kto wie co MG wymyślił. Aczkolwiek taka klątwa również raczej została przywołana magią rytualną.

I standardowym wyjaśnieniem wszystkiego co dziwne może być... chaos. Chaos robi co chce. Być może jakiś kult chaosu stoi za wszystkim. I to jest raczej najbardziej prawdopodobne. Ja szukałbym najpierw kultystów... i magów.

Ewentualnie na wszelki wypadek nieufnie traktowałbym elfy :P
 
__________________
"...i to również przeminie..."
Huang jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem