Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-04-2007, 21:27   #1
Angrod
 
Angrod's Avatar
 
Reputacja: 1 Angrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie cośAngrod ma w sobie coś
[autorski] Zwierzątka

Igancy Krasicki - Wstęp do bajek
Był młody, który życie wstrzemięźliwie pędził;
Był stary, który nigdy nie łajał, nie zrzędził;
Był bogacz, który zbiorów potrzebnym udzielał;
Był autor, co się z cudzej sławy rozweselał;
Był celnik, który nie kradł; szewc, który nie pijał;
Żołnierz co się nie chwalił; łotr co nie rozbijał;
Był minister rzetelny, o sobie nie myślał;
Był na koniec poeta, co nigdy nie zmyślał:
- A cóż to za bajka? Wszystko to być może!
- Prawda, jednakże ja to między bajki włożę.




Serdecznie witam w mojej pierwszej rekrutacji. Pomysł jaki niedawno wpadł mi do głowy naprawdę mnie przeraża. Przeraża mnie do tego stopnia, że musiałem sprawdzić go w praktyce i oto jest, sesja "Zwierzątka"

Nie znam ani jednego dziecka które by nie lubiło bajek, a czy z bajek można wyrosnąć? Nie. Można o nich zapomnieć, można się ich wstydzić, można w nie nie wierzyć, ale z bajek po prostu się nie wyrasta. Najlepszym przykładem jest to oto forum, gdzie na co dzień poważni ludzie, w wyobraźni hasają z dwuręcznymi mieczami kładą trupem kolejne monstra, podróżują po nieistniejących krainach, bałamucą wyimaginowane dziewki . Wracając do sedna nikt nie powiedział, że bajki są dla dzieci, sprawdźcie w encyklopedii. Dzieci po prostu umieją słuchać i wiedzą o co tak naprawdę chodzi.
Ta bajka będzie adresowana do was.


Przejdźmy do tego co, że tak powiem, interesuje zainteresowanych. Sesja w sam raz dla graczy nie mających wiele czasu, ze względu na szczególną kompozycje, ale o tym później.
Na jakie postaci czekam? Ktoś obdarzony nie lada intelektem mógł wydedukować, że bohaterami sesji będą zwierzęta i to nie byle jakie tylko o cechach antropomorficznych (ludzkich). Bajka ma swój specyficzny charakter, który zamierzam wykorzystać w sesji. Spodziewajcie się szeregu historii luźnie ze sobą połączonych, (albo i nie) w konwencji dzieł takich pisarzy jak Ezop, Jean de La Fontaine, czy Ignacy Krasicki i im podobni.
Nadsyłajcie mi na PW karty postaci, które wyjątkowo (heh jakbym wcześniej prowadził sesje ;p) sam będę umieszczał tutaj, w rekrutacji, ponieważ każdy powinien znać. Czego oczekuje w koncepcji postaci:
- Oczywiście jakie to zwierzę (mogą się powtarzać)
- Jaskrawych cech charakteru (+ewentualnie wady i zalety). Proszę o szczegółowy opis
- Cel w życiu (chyba nie muszę mówić, że zaprowadzenie pokoju na świecie, czy ożenek z księżniczką odpada) [opcjonalnie] zapomniałem dodać, że takim celem może być spanie od rana do wieczora, czy wzbudzenie podziwu we wsi, wolałbym takie drobne, ale wynikające z charakteru
- Jakieś typowe zdanie/zdania jakie mogłaby powiedzieć postać

UWAGA! Oczekuję od 1 do 5 postaci od gracza. Nie potrafię się określić ile graczy potrzebuję, wolałbym jednak żeby było mniej graczy, którzy mają po kilka postaci. Już wyjaśniam dlaczego. Jak wspomniałem sesja będzie miała szczególną kompozycje. Mianowicie będzie podzielona na szereg, na pozór nie powiązanych ze sobą historii. (Np. W jednej arogancki borsuk staje się uczynny w innej opisuję historię owieczek, lisa i koguta.) Oczywiście postaram się prowadzić w bajkowym (nie we współczesnym znaczeniu tego słowa) stylu. To znaczy, że:
- będzie żartobliwie, bądź też zupełnie serio
- styl wierszowany lub pisany prozą
- alegoryczność
- morał
-charakter dydaktyczny.

Zależmy mi na tym żeby skupić się odgrywaniu postaci. Będzie to storytelling, nie widzę innej opcji. Aha o przyjęciu będzie decydować nadesłana postać. Mamy czas.

To chyba tyle, w razie wątpliwości pytajcie. Pewnie czegoś zapomniałem, wtedy będę edytował ten wpis.
Wszelkie podobieństwa z postaciami realnymi są przypadkowe.

Postacie które spełniły moje niebotyczne wymogi zamieszczę po skończeniu rekrutacji.

Baśnie są bardziej niż prawdziwe, nie dlatego iż mówią nam, że istnieją smoki, ale że uświadamiają, iż smoki można pokonać.
G.K.Chesterton

Zapraszam na drugą stronę lustra
Angrod
 

Ostatnio edytowane przez Angrod : 26-04-2007 o 17:22. Powód: drobna korekta
Angrod jest offline