Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-01-2016, 14:17   #8
abishai
 
abishai's Avatar
 
Reputacja: 1 abishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputację
Trochę mnie dziwą deklaracje : nie widzę, nie słyszę, nie rozmawiam dotyczące katastrofy smoleńskiej w tej rekrutacji.
Choćby z tego prostego powodu, że akurat to wydarzenie w powiązaniu z teorią zamachu to idealny materiał na porządny thriller polityczno-szpiegowski z grą o najwyższą stawkę i ponurym KGB w wersji 2.0. obsadzonym w roli antagonisty.
I od razu skreślanie takiej rekrutki ze względu na klosz poprawności politycznej jest cóż... dziwaczne. Ale to tylko moje skromne zdanie, tym bardziej że brak znajomości tematyki nowoczesnego wywiadu raczej utrudnia mi poprowadzenie takiej sesji. Chociaż... może kiedyś ? Kto wie. Lubię wymyślać nietuzinkowe scenariusze.

A wracając do tej rekrutki:
Cytat:
Standardowe pytanie: jak z używaniem materiałów z dodatków
W skrócie: Nie można używać. Rozwijając temat, jako MG mogę nagiąć tą zasadę w niewielkim stopniu i negocjować w jednostkowych przypadkach odstępstwa od tej reguły jeśli przydadzą klimatu samej postaci. Ale bez tego... nie ma szans. Nie mam dodatków, nie mam ochoty/potrzeby się w nie zaopatrywać.
Pozostaje więc podręcznik główny do wampira maskarady i do mrocznych wieków.

Cytat:
(oraz zasad opcjonalnych jak np Wady i Zalety)
Efcia dopuszcza, więc i ja dopuszczam Wady i Zalety.

Cytat:
Czy istnieje niebezpieczeństwo, że fabuła przeteleportuje się z Litwy na Ukrainę i z czasów względnie odległych do współczesności naszej, tak smutnej, że aż strasznej?
Raczej nie... bo pamiętajcie że w Świecie Mroku to ja raczkuję i raczej nie jestem fanem czasów współczesnych jako MG. Rozgrywanie epopei rozciągającej się od czasów renesansu po współczesność to projekt ponad moje siły.Trzymamy się więc czasów naszej dumnej przeszłości, aczkolwiek... działania wampirów w przeszłości mogą wpłynąć na przyszłość smoleńska i na wydarzenia XX-go wieku, być może przebłyski takiej alternatywnej przeszłości będą w epilogu sesji.
Niczym te ostatnie klocki domina, którego pierwsze klocki trącą (lub nie) wasze postacie.

Cytat:
Ewentualnie... Jaćwing?
Można grać nawet weteranem rzymskich legionów, który na bursztynowym szlaku eskortował kupców z Lacjum i został przemieniony przez barbarzyńskich wampirów podczas napaści na ową karawanę. Byleby tylko przebywał w Królestwie Polskim na tyle długo by rozumieć mentalność Laszków i w miarę się z nimi identyfikować. Mimo wszystko Polska wchłonęła się w siebie i spolonizowała dziesiątki osób różnych narodowości zarówno tych żywych jak i nieumarłych
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.

Ostatnio edytowane przez abishai : 02-01-2016 o 14:27.
abishai jest offline