Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-01-2016, 09:47   #5
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Ardel Zobacz post
Problem z metodą Clutterbane'a pojawiłby się przy tworzeniu drogich przedmiotów, jak muszkietu hochlandzkiego. Toto wedle podręcznika kosztuje 450zk, czyli musiałby być wykonywany 900 dni. Prawie 3 lata. Metoda zła nie jest, jednak można by dodać do niej testy rzemiosła, które skracałyby czas wykonania przedmiotu. Chociaż osobiście bym się do metody Cattusa przychylił.
Dlatego pisałem ogólnie, bo używam rozsądniejszego cennika.

Poza tym na wyższym poziomie specjalności wzrasta i produktywność, i możliwość koordynowania czeladników. Przy kilku takich muszkiet hochlandzki nawet po standardowej cenie jest osiągalny.

Testy są nieprzemyślane, bo 1) w WFRP albo jesteś rzemieślnikiem albo nim nie jesteś, 2) in real life ciężko jest coś sknocić jak się znasz na rzeczy, i to z takim prawdopodobieństwem jak w WFRP. Testów używam tylko przy dołączaniu do gildii, tak jak opisano to w Career Compendium. W reszcie sytuacji wystarczy mi, że BG poświęca czas i pieniądze. Spędzenie 20 dni poza grą za zwykły miecz wydaje się wystarczającym trade-offem.

No i sam fakt czasochłonności wpływa na kształt przygód jak i aspiracje graczy. Jak zaproponowałem rozsądne rozwiązanie jako MG, to wreszcie miałem dwóch graczy, których postacie zostały mistrzami rzemiósł, kowalstwa i płatnerstwa, i w przerwie od awanturnictwa ostro dbali o swój miejski interes, pojawiły się wątki z gildiami, itp. Dobre zasady stymulują grę.
 

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 03-01-2016 o 10:01.
Lord Cluttermonkey jest teraz online   Odpowiedź z Cytowaniem