Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-01-2016, 18:48   #47
Ardel
 
Ardel's Avatar
 
Reputacja: 1 Ardel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputację
Wedle podręcznika angielskiego, jeżeli się bardzo doczepić, to tylko "player", tj "gracz" może stosować furię Ulryka. Jednak opis samego trafienia w walce, także uwzględnia tylko tego nieszczęsnego "player'a". Chcąc być bardzo dokładnym, można by rzec, że tylko gracz może wykonać rzut na trafienie? Może to wynikać albo z przyjęcia przez twórców określenia, że MG to także gracz, który wykonuje rzuty dla BN, albo też twórca podręcznika za bardzo nie przejmował się stosowanym przez siebie słownictwem, uznając to za oczywiste.

PC - player character, bohater gracza

Więc furię Ulryka, czy też normalnie ujmując "trafienie krytyczne", można wg mnie stosować dla każdej postaci. Chociaż nie wiem, czy jako Twojego MG obecnie, interesuje Cię moje zdanie.

Mam nadzieję, że nieco rozjaśniłem sprawę.
 
Ardel jest offline