Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-04-2007, 10:06   #8
Marcys
 
Reputacja: 19 Marcys nie jest za bardzo znanyMarcys nie jest za bardzo znanyMarcys nie jest za bardzo znanyMarcys nie jest za bardzo znanyMarcys nie jest za bardzo znanyMarcys nie jest za bardzo znany
Kiedys, za czasów pierwszej edycji WoDa przez pewne czas nie było czegoś takiego jak wilkołak i mag, za to ich funkcje pełniły klan wampirze. Jak mozna sie domyśleć, funkcje futrzaków pełniły właśnie Gangrele, stąd ten klan wydaje mi sie mało wampirzy. A stary Gangrel? Z para rogów, ogonem i wymionami?:P Nieee....

Tzimisce: niewątpliwie jeden z ciekawszych klanów, jeden z moich trzech typów na najbardziej wampirzy klan. Diabły opisują ten aspekt wampiryzmu, w którym władcy nocy folgują swoim zachciankom, są mściwi, krwawi[POTWORNIE krwawi], wiadomośc o przyjęciu wojny zwykle odsyłają na skórze pechowego posła, upiorni, potwornie tradycyjni. staromodni i trzymajacy kanon wampira, jaki tworzy chociazby ksiazka Dracula.

Drugim moim typem są Ventrue: najpelniej oddaja WoDową idee wampira jako władcy, ukryci gdzieś głęboko w pałacach/wieżowcach, odgrodzeni od świata tysiącem zabezpieczeń, manipulujący ludźmi dzięki bogatej sieci znajomości i Więzi Krwii. Ponad to spokojni, opanowani, dystyngowani w czym oczywiście pomaga ich klanowa Odporność [jakie to deprymujące, kiedy osoba, która właśnie przyjęła serie z AK-47 zaczyna spokojnie czyścić paznokcie].

Trzecim typem są Toreadorzy [ha, zaskoczeni?]. Dlaczego? Ponieważ najlepiej u nich widać ból istnienia wampira. To, że kainita jest wyrzutkiem społeczeństwa, że ceną jego przeżycia jest robienie krzywdy innym. Panika, gdy świat wokół zmienia się nie do poznania, a wampir ma do wyboru dostosować się albo umrzeć. Cierpienie, ból istnienia, angst, przekleństwo ["angst, takie krzyzyki z petelka? Moje chłopaki je uwielbiaja":P]. Wypisz wymalował "Wywiad z wampirem" Anny Rice, której twórczość w końcu leży w podwalinach całego WoDa. Od siebie dodam, że nie lubie tego klanu.

Hm. To chyba te najbardziej wampirze w starym WoDzie, w kazdym razie nic mi się innego nie nasuwa. Może jeszcze Nosferatu, acz poza brzydkim wyglądem stali się poprostu drugimi krukołakami systemu na przestrzeni edycji.
 
__________________
Death to all who oppose...Aww, look, a bunny ! xD
Marcys jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem