Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-01-2016, 21:22   #1
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Pathfinder / D&D 3.5 - Jak się wgryźć?

Na starość zachciało mi się grać w trójkę, wbrew powszechnej tendencji do upraszczania sobie zasad z biegiem lat. To poniekąd wina starych edycji i retroklonów, bo im więcej w nie gram, tym bardziej ciągnie mnie do takich molochów...

Zastanawiam się tylko, jak rozpocząć na dobre przygodę z PFem lub 3.5, bo rzecz jasna podręczniki do obu sobie nieraz kartkowałem, ale to z zupełnie innym nastawieniem niż: "chcę zmasterować to dziadostwo i być postrachem powergamerów".

Chcę jak najszybciej wystartować z grą. Docelowo myślałem o Kingmaker. Przeczytałem scenariusz, zabrałem się za Inner Sea Guide, ale pokonał mnie ilością stron. Może mogłem poprzestać na opisie River Kingdoms...

Moje pytania brzmią:
1. PF czy D&D 3.5? Ten drugi też mnie kusi ze względu na FRy, ale w nie mogę równie dobrze pykać na piątce. Ciekawią mnie różnice i ich wpływ na rozgrywkę.
2. Jakich podręczników potrzebuję, by czuć się sprawnie z zasadami na żywo? Na poziom "jak ryba w wodzie" przyjdzie jeszcze czas.
3. Czy naprawdę nie istnieją żadne książkowe skrótowce z fluffem o świecie? Taki starter byłby mile widziany. Pod FR to zadanie poniekąd spełnia piątkowy Sword Coast Legends, pod Golarion mam nadzieję też coś jest, hm?

Albo innymi słowy, jak najszybciej zbudować sobie fundamenty pod Golarion na PF lub FR na 3.5 bez uciekania się do źródeł internetowych (bo lubię książki)?
 
Lord Cluttermonkey jest offline