Wątek: Powergaming
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-01-2016, 17:32   #12
Googolplex
 
Googolplex's Avatar
 
Reputacja: 1 Googolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputacjęGoogolplex ma wspaniałą reputację
W takiej wersji jak podałeś Paladyn-Crusader sprawdziłby się kiepsko. Synergia między tymi klasami jest tylko fabularna. Mechanicznie bonusowe RO z Crusadera nie sumują się z Paladynowymi. Paladyn jako klasa czarująca jest dość słaby więc jest kiepskim wejściem na RKV. RKV nie ma pełnego przyrostu inicjującego (taki caster level dla manewrów) więc liczone jest tylko Poziomy crusadera + 1/2 pozostałych klas zaokrąglane w dół.

Lepszym wyjściem było by albo wziąć czystego paladyna z atutami Martial Study i Martial Stance ale to uważam za wyrzucanie atutów w błoto.

Najlepsza opcja to Crusader-Kleryk lub Crusader-Favored Soul(temu ostatniemu można jak pamiętam jednym atutem scalić atrybuty odpowiedzialne za czary - normalnie FS potrzebuje Wis i Cha do czarów).

Nie jestem jednak szczególnie przekonany do takiego rozwiązania głównie ze względu na szybkość z jaką wyczerpie się Rebuke Undead a jest to paliwo zasilające specjalne zdolności RKV. Kiedy tak się stanie RKV ma do dyspozycji już tylko manewry i czary Kleryka lub Favored Soula a te jak mówiłem będą znacznie słabsze niż czystego Crusadera lub czystego Klera, FS'a.
Natomiast czysty paladyn może znacznie lepiej ulokować atuty na wykorzystanie swojego Karcenia/Odpędzania dodatkowo zachowując czystość klasową ma również przyrost czarów, zwiększenie mocy rumaka i kilka innych zabawnych rzeczy.

Można by (ale to już całkiem... złe) zrobić paladyna bezbożnego na bazie Crusadera-Ur-priesta-RKV wyszła by finalnie postać z niezłym atakiem, sensowną magią (pełne 9 poziomów i to szybciej niż zaklinacz ), manewrami, dopalaczami z RKV... - Tak sobie głośno myślę =3

PS Araminie polecam Ci podręcznik Weapons of Legacy, jeśli jak mówisz dostęp do przedmiotów magicznych jest ograniczony to przedmiot którego statystyki zwiększają się w miarę rozwoju postaci będzie strzałem w dziesiątkę. =3

PPS Czy miast glewii/lancy może być wielgachna włócznia? O taka o.
 
Googolplex jest offline