Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-01-2016, 15:26   #14
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Ja nie przekreślam żadnego konceptu postać, niezależnie czy to Pathfinder czy D&D. Mam już wszystkie podstawowe podręczniki do Pathfindera (co prawda w wersji PDF, bo taniej było, a na książkach już mi tak nie zależy jak kiedyś), do D&D 3.5 też mam sporo, choć część już posprzedawałem lub wydałem, no i zawsze było tak, że jak nie znałem jakiejś klasy, atutu lub czegokolwiek (bo serio, nie chce mi się uczyć wszystkiego poza tym co niezbędne do zabawy) to gracz przynosił podręcznik, pokazywał mi co jego postać potrafi i wtedy ja wyrażałem zgodę lub nie.

Psiony są w SRD, a z tymi klasami nie raz miałem styczność, choć ich obecność w FR jest dość ograniczona. Tu bardziej chodzi o dostępność tych samych klas dla wszystkich graczy (często prowadzę osobom, które nie są dobrze zaznajomione z D&D, przez co ilość dodatkowych podręczników może ich nieco przytłaczać, a obecność bardziej doświadczonych graczy z bardziej zoptymalizowanymi postaciami ze źródeł, do których nie mają dostępu, może wręcz zniechęcać), trochę o ograniczenie mocy niektórych klas (np. divine metamagic oraz nightsticks dla kapłana), no i przede wszystkim nie muszę szukać po D&D Tools lub w dziesiątkach różnych podręczników całej masy atutów, mocy, zaklęć i innych bzdur, a wierzcie mi, że moje zainteresowanie hyper optymalizacją postaci jest bliskie zeru - ważne, by była przydatna, a to można osiągnąć korzystając z samych podstaw (tak, nawet w przypadku wojownika czy też mnicha).

Uważam, że w D&D 3.5 łatwiej jest się wgryźć niż w Pathfindera, choć ten na dłuższą metę jest ciekawszy (chyba, że chcecie się bawić w zasady domowe i warianty zasad z Unearthed Arcana). Wystarczy Podręcznik Gracza, a także Podręcznik Mistrza Podziemi i Księga Potworów dla MG. Można też nie wydawać kasy lub nie kraść czyjeś własności i po prostu zajrzeć do SRD.
 
__________________
[URL="www.lastinn.info/sesje-rpg-dnd/18553-pfrpg-legacy-of-fire-i.html"][B]Legacy of Fire:[/B][/URL] 26.10.2019

Ostatnio edytowane przez Warlock : 06-01-2016 o 15:33.
Warlock jest offline