Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-01-2016, 18:19   #7
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Komtur Zobacz post
Chyba się zgłoszę po głowie chodzi mi goblin lub gnom.

Edit. Czy goblin może czarować?
Jeśli zrobimy mu odpowiedni custom class, to może być nawet kapłanem. Masz jakiś konkretny pomysł? Mechanika jest naprawdę pojemna, nie bój się zapytać o jakieś moce w stylu kontakt z innymi sferami, przyjaźń z ptakami i zwierzętami, itd. itp.

Gnoma od strony mechanicznej przed chwilą opisywałem Somerowi w reaktywowanych komentarzach do sesji. Tutaj ([KOMENTARZE] Dwimmermount).

Cytat:
Napisał dzemeuksis Zobacz post
Hmmm... to, co piszesz w akapicie Czego wymagasz od graczy (znajomości terminów przewijających się od dekad w D&D, takich jak klasa pancerza, rzut obronny, atrybuty, klasa) zdaje się nieco kłócić z tym, co piszesz dalej w Czy muszę znać albo uczyć się mechaniki, aby zagrać? Pytam o to, bo w D&D nigdy w zasadzie nie grałem i chociaż podane terminy nie są mi całkiem obce, to jednak pojęcie o nich mam dosyć mgliste.

I drugie pytanie odnośnie Zostanie na jakiś czas przejęta jako poplecznik przez innego gracza. Nigdzie indziej w tej rekrutacji nie piszesz o poplecznikach. Czy to znaczy, że tym razem każdy będzie miał raczej jednego bohatera bez towarzyszącej mu hordy popleczników (jak zdaje się było w jednej z wcześniejszych rekrutek)?

I trzecie pytanie: kryteria rekrutacji. Zdaje się, że nic nie ma na ten temat, czy przegapiłem?

I chyba ostatnie: kiedy start?
1. Faktycznie. Jakiejś wiedzy tajemnej oczywiście posiadać nie trzeba, raczej takie ogólniki w stylu im wyższa klasa pancerza, tym lepiej dla Ciebie (w ACKS akurat jest ascending AC), aby rozumieć to, co jest napisane na karcie postaci. Dogłębna znajomość zasad sama w sobie nie jest przecież sednem zabawy - jest nim przygoda. A z opowieści grognardów nieraz można wywnioskować, że gracze zupełnie nie znali zasad i dalej świetnie się bawili.

Zawsze pomogę i zawsze wytłumaczę, a jak gracz będzie robił coś zupełnie nielogicznego z punktu widzenia zasad, to naprostuję w komentarzach.

2. Wiesz co, jeszcze nie wiem, jak rozwiązać sytuacje związane ze śmiercią i nieobecnością. Pięć minut temu uznałem, że lepiej przyjąć tuzin graczy, tak jak planuję, ale bez możliwości tworzenia nowych postaci po śmierci poprzedniej - to by się lepiej nadawało na drużynę sześcioosobową.

Nie wspomniałem o poplecznikach, bo sam pewnie przyznasz, że na ogół zasypuję ludzi masą niepotrzebnych informacji. Oczywiście tak jak to w D&D bywa, każdy gracz może mieć popleczników i najmitów. Poplecznicy na wyższych poziomach gry są nawet wskazani, bo trudno bez nich rozwinąć domenę (stają się wasalami BG, mogą mieć własnych wasali, itd.).

Zresztą już na pierwszym poziomie, przed rozpoczęciem gry daję możliwość wynajmu zeropoziomowych popleczników (czyli D&Dkowych normalsów, zwykłych ludzi).

To rozwiązanie z zamianą BG w poplecznika jest dobre tylko na niskich poziomach. Myślę, że raczej będę przejmował taką postać i używał emulatora gracza Mythic albo po prostu decydował za gracza.

3. Krótkie tło fabularne (do 250 słów), ale raczej z nastawieniem na pomysłowość niż literackość. Może zawierać na przykład jakiś "nośny wątek" i dziwną motywację do wyruszenia w podziemia, jakąś wyróżniającą cechę (goblin wychowany przez giant rats). Wskazane poczucie humoru i dystans do "zawodowych" forumowych sesji.

4. Start sesji może być nawet jutro. Jestem przygotowany. Jednak daję ludziom na zebranie się z dwa tygodnie. Powiedz lepiej, kiedy by Ci pasowało?
 

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 09-01-2016 o 18:35.
Lord Cluttermonkey jest offline