Wątek: D&D 5e SRD
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-01-2016, 18:47   #10
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Z trikiem marketingowym nie będę się spierał, bo w końcu wydali ten system, aby móc go sprzedać, ale ja nie dziwię się decyzji WotC. Po doświadczeniach z czwartą edycją (którą wciąż uważam za dobrą, ale wiele osób jest przeciwnego zdania) było pewne, że nie będzie w tej materii większych zmian. Z tego co wiem, to WotC chciało z piątej edycji zrobić takie Monopoly, ale w wersji RPGowej, czyli kompletny system RPG, którego będą rozprowadzać przez cały czas, bez inwestowania w nowe edycje i tysiące must-have podręczników. Te owszem będą, ale będą w takiej formie jak teraz - cały kontent poza Core jest już oficjalnie opcjonalny. Większość nowych klas i ras przychodzi wraz z wydawanymi kampaniami oraz settingami. W tym wypadku chcą zarabiać w podobny sposób jak Paizo ze swoimi Adventure Pathami do Pathfindera, które się świetnie sprzedają i doczekały się masy nieoficjalnych konwersji na inne systemu, bo wiele z nich jest naprawdę dobra (wbrew powszechnej opinii o gotowcach).

Klasy zostały mocno uproszczone; posiadają znany z 3 edycji tabelę rozwoju, ale (bardziej ograniczone) możliwości konfiguracji bardziej pasują do AD&D 2e. Z drugiej strony gra bardziej opiera się na decyzjach MG (choćby przez advantage & disadvantage system), a to również bardziej nawiązuje do starszych edycji. W połączeniu z dość szerokim arsenałem magicznych przedmiotów i nie najgorszymi możliwościami konfiguracji postaci (tworzenia tzw. buildów) daje to obraz bardzo solidnego RPGa.
 
__________________
[URL="www.lastinn.info/sesje-rpg-dnd/18553-pfrpg-legacy-of-fire-i.html"][B]Legacy of Fire:[/B][/URL] 26.10.2019
Warlock jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem