Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-01-2016, 00:17   #2
Flamedancer
Konto usunięte
 
Flamedancer's Avatar
 
Reputacja: 1 Flamedancer ma wspaniałą reputacjęFlamedancer ma wspaniałą reputacjęFlamedancer ma wspaniałą reputacjęFlamedancer ma wspaniałą reputacjęFlamedancer ma wspaniałą reputacjęFlamedancer ma wspaniałą reputacjęFlamedancer ma wspaniałą reputacjęFlamedancer ma wspaniałą reputacjęFlamedancer ma wspaniałą reputacjęFlamedancer ma wspaniałą reputacjęFlamedancer ma wspaniałą reputację
Way of the Wicked jest kampanią, w której gracze sami się zabiją, a nie MG doprowadzi do ich śmierci. Ciekawy wybór, tyle powiem słowem wstępu.

Ale jestem tu aby pomóc. Tak więc zacznę od czarów.
Jako Oracle jesteś specjalistą (kiedy kapłan jest uniwersalistą). Masz ograniczoną ilość zaklęć... No chyba że masz dużo pieniędzy, to wtedy jest pewien fajny magiczny, o którym powiem na końcu tego punktu. Ja osobiście skupiłbym się na czarach buffująco-kontrolujących, czyli jakieś plusy do trafienia i obrażeń (i minusy dla przeciwników) czy jakieś inne buffy. Tu na początek przychodzą z pomocą takie czary jak Bless czy Bane. Cure Light Wounds oraz Protection From Ev... Znaczy Good... też się przydadzą. Na późniejszych poziomach możesz się zachłysnąć takimi czarami jak Silence czy Blindness/Deafness, a jeszcze później - Blessing of Fervor. Pamiętaj oczywiście o różdżce Cure Light Wounds i Lesser Restoration. Bez tego się później z domu ruszać nie należy.
Jak wspominałem - jeśli masz dużo pieniędzy, to możesz kupować Page of Spell Knowledge. To kosztowna inwestycja, ale znacznie poszerzy Twoją listę zaklęć.
Z zeropoziomowych zaklęć - GUIDANCE. To jest podstawa. =)

Taktyka: Nie wiem kto u was jest front-linerem, ale Wasz czarodziej powinien ją zapełnić summonami. Ty też musisz mieć kilka w pogotowiu "w razie w". Da to jednocześnie łotrowi możliwość flankowania. Na razie tyle mi przychodzi o głowy.

Co do magicznych przedmiotów - jeden już wymieniłem. Przydadzą się oczywiście takie podstawowe przedmioty jak pasy (statystyka fizyczna), opaski (statystyka mentalna), płaszcze ochrony itd. Proponuję również zainwestowanie w Quick Runner's Shirt. W Waszym wypadku jest to obowiązek dla łotra. Łucznikowi kupcie Bracers of Falcon's Aim. A Tobie jako Oracle'owi polecam przede wszystkim pas budowy, headband charyzmy... I w sumie więcej nie pamiętam.

Posiedzę trochę w podręcznikach i się trochę zastanowię, to wtedy tu napiszę, ale powiem Ci, że z Czarnych Macek będziesz bardzo zadowolony.

@Edit: Do FR używacie Inner Sea Monster Codex? Bo stamtąd jest Twoja klątwa.
 

Ostatnio edytowane przez Flamedancer : 24-01-2016 o 14:49.
Flamedancer jest offline