Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-02-2016, 16:47   #3
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Someirhle Zobacz post
...3lbb?

Same zasady wyglądają grywalnie, ale nie jestem ekspertem.

Nie podobają mi się charaktery (bardzo, tu by mi zależało na zmianie) i udźwig (mniej); lepsze rozwiązania widziałem w LotFP (pdf można sobie na legalu z dtrpg ściągnąć).

Niziołek i krasnolud wydają się trochę bez sensu (ale w sumie mi to lata).

Czy będą używane zasady opcjonalne, czyli złodziej jako klasa i dwuklasowość postaci?

Nie wiem po co grzebać w inicjatywie, zasady tam wydają się świetnie pasować do rozgrywki forumowej. Jakbym widział jednolinijkowce Anonima.

Nie wiem czy bym zagrał, bo nie podajesz żadnych informacji o formule sesji, a te są decydujące. Tempo, długość odpisu, gdoc, ilość graczy, setting itp.
Delving Deeper to własnie 3LBB z jakimiś późniejszymi naleciałościami (pewnie jeden, dwa suple), ale nie chciało mi się zagłębiać w temat.

Osobiście za 3LBB czy retroklonami "The WTF Edition" nie przepadam, za dużo anachronizmów, które może i podniecają amerykańskich neckbeardów (nostalgia), ale dla polskiego gracza są tylko nieuzasadnionymi i zwykle mało grywalnym wtf (np. rasa jako klasa, opadające AC, matryce trafień). Po co przyswajać crap, który został wyparty wygodniejszymi rozwiązaniami. No chyba że ktoś chce o tym bloga założyć i poczuć się przez rok, dwa gwiazdą fundomu.

Z retroklonów i podobnych tutaj prowadziłem Labyrinth Lorda, DCC, miałem prowadzić ACKS, ale łatwiej przekonwertować mi odpowiednie elementy z ACKS na D&D 5 niż polskiego gracza PBF na retrogranie. Zresztą nic dziwnego, taki styl gry nie jest jakimś Świętym Graalem RPG.

No i ludzie jakoś inaczej podchodzą do tematu, jak widzą D&D w kwadratowych nawiasach, widać siła oryginalnego logo, choć po cichu uważam, że piątka robi lepiej oldskul od retroklonów, tylko nikt nie chce tego przyznać.

Inna sprawa, że granie losową postacią na żywo to kupa śmiechu, ale w trwającej ileś miesięcy sesji PBF to raczej katorga.

Podsumowując, zniechęcać oczywiście nie chcę, po prostu 1) zazdroszczę wiedzy o D&D 3.0 / 3.5 (jakbym tyle wiedział, to nie grałbym w nic innego ), 2) trochę się nagrałem w tych klimatach i przerobiłem większość crappy retroideas w praktyce, 3) pomysł mnie zaskoczył.

PS. Jeśli runda walki w Delving Deeper tak jak w 3LBB trwa minutę, to inicjatywa jest zbędna.
 
__________________
[D&D 5E | Zapomniane Krainy] Megaloszek Szalonego Clutterbane’a - czekam na: psionik, Lord Melkor, Dust Mephit, Panicz
[Adventurer Conqueror King System] Saga Utraconego Królestwa - czekam na: Lord Melkor

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 11-02-2016 o 20:31.
Lord Cluttermonkey jest offline