Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-04-2007, 17:53   #2
Arango
Banned
 
Reputacja: 1 Arango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodze
Nie jestem przekonany o celowości zakładania takiego tematu, skoro jak sam twierdzisz są opisane w podręczniku, ale...

Literatura tycząca I Rzeczpospospolitej jest naprawdę bogata, wybierać jest w czym.
Tak z pamięci tylko : Jan Wimmer, Władysław Serczyk, Leszek Podhorodecki, Henryk Wisner, pamiętniki Beuplana z podróży na Sicz, seria "Historyczne Bitwy".

Ktoś nie lubi książek ?

Proszę bardzo :
historycy.org, husaria. jest.pl, lisowczycy, FREHA, Polska sztuka walki signum polonicum, strony Radosława Sikory (nie byłego ministra - przypadkowa zbieżność nazwisk) i wiele innych.

Radzę sięgnąć po literaturę fachową, a jej akurat jest pod dostatkiem. Dla każdego będzie to z pożytkiem. Ale to tylko moje skromne zdanie, które ośmieliłem się tu wyrazić.

Inna sprawa, że chciałbym zobaczyć takiego, który przedstawi na przykład ewolucję husarii od lekkiej jazdy z wieku XVI po "wojsko trumienne" z XVIII na łamach forum.

Ale żeby nie było, że zajmuję się tylko krytykanctwem, skoro taki temat już powstał, pozwolę sobie zadać pytanie, skoro jest tu miejsce i na ciekawostki ( co zresztą wydaje mi się już lepszym pomysłem ) :

Czy husaria w wieku XVII "przyodziana" była podczas bitew w skrzydła ?
 

Ostatnio edytowane przez Arango : 28-04-2007 o 18:43.
Arango jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem