Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-04-2007, 12:04   #4
krzychox
 
Reputacja: 1 krzychox nie jest za bardzo znany
1) Prowadziłem dotychczas tylko jedną sesję na forum, bo dopiero zaczynam jako GM. Sesję dokładnie taką jak ta możecie zobaczyć na Versatility :: Zobacz temat - Sesja w realiach świata Bleach lecz niestety ... gracze są tam zupełnie początkujący, dlatego też było mi ciężko prowadzić sesję. Grała tam dziewczyna i niestety nie miała zielonego pojęcia co i jak, więc w jednym poście nawet stworzyłem schemat walki za nią (na podstawie rozmowy na gg), tak, aby później wiedziała co i jak. Było też kilka wpadek i sprzeczek, co niestety tam widać .. Tutaj powinno iść o wiele lepiej ..

2) Tak, akcja dzieję się w Japonii. Nie będzie to świat ‘zwalony’ z Bleacha, nie będzie to Karakura Town, tylko akcja będzie się działa w dwóch miejscach, w Tokio i w Soul Society. Mogło by się dziać też w Hueco Mundo, ale nie wprowadziłem możliwości grania Hollowami i to się pewnie przez długi czas nie zmieni. Jeśli ktoś oglądał Bleacha to nie powinno być większego problemu z poznaniem owego świata, a znajomości japońskiej etykiety nie wymagam, liczę na ‘wczucie’ się w klimat. Wielu z pewnością, chociaż w małym stopniu, wie, jak wygląda Japonia w życie w niej

3)

A) Uczeń jest jak najbardziej dopuszczalny. W przypadku człowieka czy quincy nie ma problemu, ale w przypadku shinigami.. Może to być tak jak Ichigo czy grupa przybyła później na ziemię. Dopuszczam taką możliwość, będzie to wyglądać podobnie do Ichigo, ale nie będziecie mieli problemu z dostaniem się do Soul Society.

B) Oczywiście. Możesz również napisać coś jak drzewo genealogiczne. Na przykład Twoim wujkiem może być sam Kuchiki Byakuya Nie widzę tu problemu. Daję Wam wolną rękę. Pamiętajcie, że bycie w takiej rodzicie daje Wam więcej szacunku, ale nie mocy czy talentu. Bonusów za to nie dostaniecie, jednakże pomysł ciekawy więc pozwalam.

C) Prawdziwa forma .. Zaczynacie jako asauchi, nie znacie jeszcze prawdziwej formy swojego miecza, jednak chcę, abyście już teraz napisali, jaka ona będzie. Przykładem będzie prawdziwa forma miecza Ichigo – Zangetsu, stary dziadziuś , Renji – małpo-pawian. Z początku nie będzie to potrzebne, ale gdy osiągniecie Shi-Kai przyda się. Shi-kai i ban-kai będzie dopiero później ..

4)
a) Niestety nie mam pojęcia, jakie statsy mają postacie z Bleacha.. Liczę, że sami odpowiednio to dobierzecie. Jeśli chcecie być szybcy, dajecie więcej punktów do szybkości, jednak pamiętając, że siła też się przyda, chyba, że lubicie tylko uciekać. Przykładem jest Ichigo na ban-kai. Niesamowita szybkość, jednak siła też jest .. Co do reiatsu i ciśnienia duchowego. Można dać zaledwie 1 pkt do reiatsu, a o wiele więcej do ciśnienia, co sprawi, że nie będziemy mieli żadnego problemu z rzucaniem zaklęć na słabym poziomie i będą odrobinę silniejsze. Możecie dać więcej pkt do reiatsu, a mniej do ciśnienia, co sprawi, że Wasza ‘moc’ będzie większa, jednak możecie szybciej ją tracić itp. ... (pamiętajcie tylko, reiatsu to nie mana). Nie wiem, czy odpowiedziałem na pytanie, ale nie wiem jak dokładniej odpowiedzieć.

b) Wartości maksymalnej nie ma, ponieważ statystyki będą cały czas rosły i będziecie coraz silniejsi.. Obawiam się, że nie mogę podać takiej skali .. Ponieważ jeśli na początku, przykładowo, określę 5 jako dobrą wartość, to kilka rund później, po zdobyciu więcej punktów, 5 będzie tak naprawdę już słabą wartością ...

5)
a)Kidou ... zaklęcia, jakich możecie używać wypiszę dla każdej postaci osobno, w zależności od ich reiatsu i stopnia jego opanowania. Tak więc to, jakich zaklęć jesteście w stanie używać dowiecie się później. Jeśli ktoś ma zamiar tworzyć własne zaklęcia, niech przyśle mi je najpierw na PW. Wystarczy nazwa, opis działania, słów do wykonania zaklęcia nie wymagam. Tak samo będzie w sesji .. Darujcie sobie inkantacje, od razu piszcie nazwę rzucanego zaklęcia, jednak od razu nie wolno Wam rzucić kilku potężniejszych zaklęć (ze słabszymi też nie przesadzajcie, bo dosłownie padniecie ;p).

b) Flash step to akurat najszybsza metoda poruszania się, a skakać po dachach to każdy Shinigami potrafi. Aby używać flash stepów wymagam minimum 5 punktów w hohou. Nie każdy może używać flash stepa, szczególnie asauchi, jednak da się wyuczyć (owe 5pkt). Poza tym hohou obejmuje rzeczy takie jak szybkość biegania (gdy nie używamy flash stepa), i tym podobne rzeczy... Hohou jest podobne do szybkości w głównych statystykach, więc jeśli i szybkość większa, tym nasze hohou jest ‘lepsze’.

c) umiejętność jest początkowo jedna. Człowiek ma tylko jedną z początku, jednak później ... kurcze, nie chce spoilerować z mangi, ale ... Chad później dostaje drugą umiejętność. Tak więc początkowo jedna umiejętność. Umiejętnością quincy jest łuk... Możecie wymyślić na przykład jakąś umiejętność, nie wzorujcie się tylko na anime Na przykład możecie tak strzelić, aby strzała podzieliła się na dwie części Shinigami nie ma początkowo żadnej umiejętności – punkt dotyczy tylko shi i ban-kai.

d) nie, to tylko Ichigo jest takim asem

e) nie ma, patrz punkt c

6) Człowiek początkowo nie ma pojęcia o Soul Society, ale wie o swojej umiejętności. Wszystkiego dowie się później. Quincy możecie dowiedzieć się czegoś od rodziny itp... Tutaj ważna będzie biografia. Powiem tak, sami zdecydujecie, ile wiecie. Mógł Wam opowiedzieć sporo dziadek itp. ... Jednak o rzeczach takich jak arrancarzy, Aizen, mord council46, nie wiecie i rodzina nie mogła Wam powiedzieć. Jednak o hollowach mogliście się dowiedzieć. Tak więc dowiaduje się o ‘przeszłości’, a o teraźniejszości nie macie pojęcia. Spokojnie, z początku arrancarów na Was nie naśle, ale być może sami się o tym dowiecie, więc wiedza sama będzie przychodzić. Shinigami na przykład wie sporo, lecz nie wszystko. Asauchi to asauchi, takim dużo nie mówią, ale mógł coś zasłyszeć, ma znajomych wyższych stopniem. Więc zależy to od Waszej biografii, w której możecie to wszystko uwzględnić...

7) Gdy prowadzisz dialog nie z graczem, prowadzisz go ze mną, na gg najlepiej. Jeśli z graczem, prowadzicie go sami i się dogadujecie jak oba wpisy będą wyglądać. Przykładowo jeden może wkleić dialog, a drugi ... opisać, że rozmawiał z tą osobą i co dalej robi. Gdy nie ma się pomysłu jeden może napisać za dwóch. Czyli druga osoba odpuszcza kolejkę

Wernachien Jeśli znasz bleacha, możesz grać. Jeśli nie znasz Japonii, opieraj się na życiu w świecie Bleacha
Nazwy po prostu muszą być japońskie, niekoniecznie jakieś znane itp. Dałem słownik, więc tłumaczcie co chcecie, ew. sami wymyślcie coś, co japońsko brzmi :P Możecie też 'zaporzyczyć' imię czy nazwisko od jakiejś innej postaci z anime, będzie łatwiej

Jeśli coś niewyraźnie wyjaśniłem, pytajcie

Pzdr.
 
krzychox jest offline