Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-04-2007, 20:56   #10
Radosław
 
Reputacja: 1 Radosław jest godny podziwuRadosław jest godny podziwuRadosław jest godny podziwuRadosław jest godny podziwuRadosław jest godny podziwuRadosław jest godny podziwuRadosław jest godny podziwuRadosław jest godny podziwuRadosław jest godny podziwuRadosław jest godny podziwuRadosław jest godny podziwu
Rozumiem, o co ci chodzi, masz racje, reakcje były zbyt wolno podejmowane, ale wiąże się to z elekcją króli, którzy często działali na swoją korzyść nie bacząc na kraj. Wszystkie twoje wypowiedzi są trafne, ale nie tyczą się tematu. Nasze wojska stałe często liczyły po 6 tys. Ludzi (mowa o Koronie), a w tym mniej więcej połowę stanowili husarzy, większość pieniędzy szło na ich utrzymanie, była to elita wojska jego trzon, a z cała pewnością na początku XVII w. stanowili jedną z najlepszych jednostek bojowych na świecie. To oni nie raz ratowali nam skórę. Nie wiem jednak czy zauważyłeś, ale odbiegliśmy od meritum sprawy. Zakończmy już, więc temat „skrzydeł”, bo jak ci już wcześniej pisałem wielcy historycy polscy mają z nimi problem, dlatego też i nam nie będzie pisane rozstrzygnąć tu tej dyskusji.

A teraz coś prywatnego: ja też dałem ci plusa, bo mimo wszystko cię cenie, masz wiedze, ale proszę cię nie atakuj tak ostro, zwłaszcza jeśli chodzi o temat nierozstrzygnięty, nie wszyscy są tak wyrozumiali jak ja i zaczną od ciebie uciekać, a przecież nie o to ci chyba chodzi. Nie bądź tylko postrachem forum, bo tak na początku cię postrzegałem, teraz wiem, że jesteś inteligentnym, kumatym facetem, mimo że nie zawsze się z tobą zgadzam, ale do czego doszli by ludzie gdyby nie spory na wielu płaszczyznach.

Pozdrawiam Hreczkosiej Radosław
 
__________________
W ferworze walki, na polu bitwy jakim jest życie obronną ręką wychodzą tylko Ci, których serca nie potrafią klęknąć przed nieprawością.
Radosław jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem