Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-03-2016, 09:45   #1
Kenshi
Konto usunięte
 
Kenshi's Avatar
 
Reputacja: 1 Kenshi ma wspaniałą reputacjęKenshi ma wspaniałą reputacjęKenshi ma wspaniałą reputacjęKenshi ma wspaniałą reputacjęKenshi ma wspaniałą reputacjęKenshi ma wspaniałą reputacjęKenshi ma wspaniałą reputacjęKenshi ma wspaniałą reputacjęKenshi ma wspaniałą reputacjęKenshi ma wspaniałą reputacjęKenshi ma wspaniałą reputację
[Komentarze] W objęciach mrozu


Cześć wszystkim grającym oraz potencjalnym czytającym .

Wiadomo, do czego służą komentarze, więc może od razu przejdźmy do zasad panujących na sesji, dzięki którym będzie panował porządek i wszystkim będzie się przyjemniej grało. Wiem, że jesteście doświadczonymi Graczami i pewnie czytaliście podobne rzeczy milion razy, ale musicie przez to przebrnąć :

- piszemy w trzeciej osobie czasu przeszłego, z zachowaniem reguł pisowni języka polskiego. Przed wrzuceniem posta starajcie się przejrzeć go pod kątem gramatycznym i ortograficznym;
- avatar postaci nie może przekraczać 200 pix. i najlepiej, żeby to były portretówki. Jak każdy facet jestem wzrokowcem i chcę, żeby sesja ładnie wyglądała, a nie jak puzzle z kilku niepasujących do siebie zestawów;
- nic nie pogrubiamy (chyba, że jest to imię postaci, do której Wasza postać się odnosi), dialogi od myślników i z kursywą, myśli postaci wrzucamy w cudzysłów i piszemy z kolorkiem szarym, w ten sposób: "Ale bym se zjadł hamburgera", pomyślał Bolek;
- jak ktoś lubi (ja lubię), można justować i indentować posta. To samo z graficzkami; można dodawać, byleby były zgodne z klimatem sesji. Grafiki o maksymalnej szerokości 500 pix. żeby nam się forum nie rozjeżdżało, wyśrodkowane;
- posty rozbijamy na blokowe akapity, by tekst był estetyczny i nie zlewał się w całość;
- jeśli czegoś nie jesteś pewna/-y, bądź nie zrozumiałaś/-eś, lub coś niejasno opisałem - dopytaj tutaj, albo na PW;
- sesja to fuzja storytellingu z mechaniką. Czasami porzucam przed monitorem, żeby sprawdzić, co Waszej postaci wyszło (walka, niektóre testy), nie jest to jednak regułą. Wyniki rzutów są niejawne, wszystko idzie w moim poście. Jeśli jednak masz zamiar rzucić się w pojedynkę na trolla górskiego (taki przykład) to żadne rzuty Ci nie pomogą ;
- dwie nieusprawiedliwione tury absencji (czyli dezercja z sesji bez uprzedzenia) oznaczają pożegnanie się z grą. Jeśli ktoś z jakichś względów nie może napisać posta, niech da znać w komentarzach i przy okazji opisze w dwóch zdaniach, co robi jego postać, tak, bym mógł to zamieścić w swoim odpisie. Jeśli tego nie zrobi - ja przejmuję postać i rozstrzygam, co zrobi ;
- tempo to 4/2, czyli cztery dni dla Was, dwa dla mnie na posta, choć jeśli Wasze odpisy pojawią się wcześniej, na mój również jest taka szansa. Jak pisałem w rekrutacji pół A4 to minimum, ale ekipa zebrała nam się miodna i taka, co lubi i umie popisać, więc mimo wszystko liczę na ładne, jakościowe posty;
- nie używamy oficjalnego G-doca, bo średnio mi to pasuje (uważam, że rozwleka niepotrzebnie grę), ale skoro Nami się nam zadeklarowała do zrobienia doca drużynowego, to oczywiście jestem jak najbardziej za Waszymi interakcjami. Zżywanie się postaci jest bardzo ważne, zwłaszcza, gdy za moment będą musiały na sobie polegać . Oczywiście przeciwników G-doca nie obowiązuje zasada jednego posta na turę - dając jednego solidnego (z deklaracją, co ważne!), można zagłębić się w rozmowę z innymi w kolejnych postach;
- świat możecie współtworzyć w ramach zdrowego rozsądku: rozmowa z jakąś dziewką karczemną i zabranie jej do pokoju, co by się wyszaleć przed podróżą, dostrzeżenie jakiegoś szaraczka w krzakach, wszystko spoko. Byleby mi to nie wchodziło w fabułę. Zresztą, zawsze można dopytać na PW czy w komentarzach;
- MG może nie mieć racji (z perspektywy Gracza), ale zawsze ma ostatnie słowo i tego się trzymamy;

I to chyba tyle na ten moment, reszta na pewno wyjdzie nam w praniu. Dziękuję raz jeszcze za fantastyczne karty, które mi podesłaliście i mam nadzieję, że stanę na wysokości zadania i nie zanudzę Was po dwóch postach, a sama przygoda dostarczy Wam dreszczyku emocji . Mój właściwy post do sesji jeszcze dzisiaj, a póki co możecie się witać, pozdrawiać, czy co tam kto lubi. Nami, jak już założysz doczka, podepnę adres do tego posta, żeby był na widoku.

Powodzenia na szlaku i miłej gry .
 
__________________
[i]Don't take life too seriously, nobody gets out alive anyway.[/i]
Kenshi jest offline