Wątek: Wojna o Miguaya
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-05-2007, 10:18   #24
Lkpo
 
Lkpo's Avatar
 
Reputacja: 1 Lkpo ma wyłączoną reputację
Veibat

To cudownie. Trzy lata zamiast siedemnastu. Tylko co on będzie robił, jak odejdzie ze służby? Przecież w stolicy wszyscy jego wrogowie wiedzą ile ma walczyć „w imię króla”. Może w końcu odwiedzi swój dworek, nie wiadomo co się działo przez trzynaście lat.
Ta kapitan nie jest taka głupia jak na żołdaka przystało. Szkoda.
Ma jeszcze prawie cały dzień. Na dobrym koniu zajedzie bez problemu na majątek w godzinę. Dlaczego by nie? Bodajże dwóch kieszeni mu nie okradli.
Veibat wstał od stołu i powiedział
-Jeszcze się nie znamy, lecz jeżeli ktoś z was chce się ze mną przejechać i oglądnąć okolice, zapraszam. Znam dobrą stajnię gdzie wypożyczają konie za bezcen. Na wieczór na pewno zajedziemy do koszar.
Dał chwilkę na namysł pozostałym, po czym skierował się w stronę drzwi. Miał zamiar wynająć konia i pojechać w sobie znanym kierunku. Uważał, że jego podarki utrzymały rodzinny dwór. Chciał tylko zobaczyć czy jeszcze stoi. Nie spodziewał się niczego więcej. Pewnie nawet jego bracia go nie rozpoznają.
Idąc tak ulicą, chwilę analizował sytuację.
Kogo my tu będziemy mieć w drużynie? Medyczka, szczerze mówiąc wygląda raczej na wieśniaczkę niż na dobrze urodzoną damę. Bodajże na imię Anna miała. Jedziemy dalej. Gerard, może być to całkiem dobry kompan, swoje przeżył to będzie czego słuchać przy ognisku. Janosz, co to za imię? Jakieś chłopskie. Szkoda, myślałem iż ktoś się tu znajdzie z lepszych sfer. Rhevir, no jedyny który może się jakimiś przodkami poszczyć. Tylko, że wygląda jakby nie zbyt wiedział co tu robi. No na mnie również jakoś tak patrzą dziwnie. Może i dobrze, przynajmniej się do nich nie przywiąże. Kto mi tam jeszcze został? A, tak Gerd. Zwyczajny gbur, pewnie nadawałby się na margrabiego z piękną żoną. Tacy to zawsze unieszczęśliwią kobietę.
Wszyscy wydawali mu się jakby zaraz mieli pójść na emeryturę. Każdy grubo po trzydziestce, bądź zaraz przed. Chyba był tu najmłodszy.
 
__________________
"Tylko uczciwi pozostaną dłużej żywi
Będą umierać powoli
Tak znacznie bardziej boli
Więc zastanów się co wolisz"
Lkpo jest offline