Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-03-2016, 15:09   #1
Tadeus
 
Reputacja: 1 Tadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputację
Vortexowa space opera!

Drodzy,

Parę osób przy okazji innych rzeczy przypomniało mi o moim starym systemie sci-fi, przez to i ja zacząłem o tym myśleć i kombinować, czy przypadkiem nie chciałbym poprowadzić jeszcze jednej space operowej sesji

Ostatecznie stwierdziłem jednak, że parę rzeczy mnie w tym settingu wkurzało i utrudniałoby mi cieszenie się z prowadzenia, toteż... Zabrałem się za jego poprawianie.

Obecnie wątpliwe dzieło jest gotowe:
https://sites.google.com/site/vortexpbf/

Dla osób, które znały poprzednią wersję, zmianom uległy:
- czas gry zmieniono z 28 wieku na 26 wiek, co powinno spowodować, że stosunkowo niski poziom technologiczny będzie wydawał się bardziej naturalny.
- zmieniona została mechanika broni energetycznej, by mocno różniła się od kinetycznej
- uatrakcyjniono i uczłowieczono Neutopię, Zaibatsu, jak i Królestwo Niebieskie, powinny być teraz atrakcyjniejsze i bardziej zrozumiałe dla graczy.
- zmieniono/dodano alternatywną nazwę Królestwa i części jego planet
- dodano parę dodatkowych opisów planet, by lepiej zobrazować życie w danej nacji
- dodano drogie modyfikacje do broni dla munchkinów

Osobom, którym nie chce się przeglądać wszystkiego polecam dział "Kosmiczne Nacje" tam jest dużo obrazków i od razu widać o czym gra mniej więcej jest

A po co otwieram ten temat? Po pierwsze może otrzymam jakiś feedback co do zmian, a po drugie chcę wybadać zainteresowanie sesją

Założenia sesji:
- Pełna runda (gracze+MG) co jakieś 3 dni.
- Nie w każdej rundzie trzeba odpisywać.
- Brak GoogleDoca
- Posty na avatar
- Pełna mechanika z mojej strony, testowania już w sporej ilości sesji, między innymi tu:
http://lastinn.info/archiwum-sesji-z...mna-wojna.html ([Star Wars Old Republic] Zimna Wojna)

Moje propozycje tematyki:
1. Ekipa reporterów-freelancerów! Wiecznie w drodze w poszukiwaniu najświeższych newsów!
2. Ekipa kosmicznych złomiarzy i kombinatorów!
3. Sesja kolonizacyjna w Konfederacji. Jeden z lokalnych, umiarkowanie cywilizowanych watażków odkrywa połownicznie sterraformowany ale opuszczony setki lat temu świat, chętnie by jakoś zgarnął jego bogactwa i poszerzył swoje królestwo, ale zupełnie się na tym nie zna, a jego bojownicy są w większości zajęci konfliktem z sąsiadem. Szuka specjalistów i najemników z dalekich światów, którzy niepowiązani będą z jego rywalami.
 

Ostatnio edytowane przez Tadeus : 19-03-2016 o 15:16.
Tadeus jest offline