Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-03-2016, 00:47   #1
Sakal
 
Reputacja: 1 Sakal wkrótce będzie znanySakal wkrótce będzie znanySakal wkrótce będzie znanySakal wkrótce będzie znanySakal wkrótce będzie znanySakal wkrótce będzie znanySakal wkrótce będzie znanySakal wkrótce będzie znanySakal wkrótce będzie znanySakal wkrótce będzie znanySakal wkrótce będzie znany
Bogowie, szpiedzy, zagrożenie życia, wzajemne oskarżenia. Czego cieć więcej?

Na początku nadmienię, że z wielką chęcią oddam pomysł pod opiekę innego MG, ze wzgląd na to, że ta zabawa będzie od takowego wymagała wymyślania zagadek kryminalnych, a ja tego nie umiem. Nie miej jednak sam pomysł wydaje mi się na tyle ciekawy, że postanowiłem się nim z wami podzielić.

Historia:
Oczywiście ponieważ oddaję grę komuś innemu, przedstawiam jedynie zarys. Przed tysiącleciami ten świat przemierzali dwaj bogowie. Jeden z nich był opiekunem sił nieczystych, a drugi prawości. Pałali do siebie niezrównaną nienawiścią i nieustannie toczyli między sobą potyczki. Jednak ponieważ złe bóstwo było potężniejsze od swego rywala, ciemność powoli przytłamszała światło. Jednak na szczęście ludzkości, zło w swej pysze dało złapać się w pułapkę i uwięzić w starożytnym więzieniu.
Mijały tysiąclecia, a uwięziony bóg skończył knuć swe plany i zabrał się do działania. Chciał pozbawić życia *tu wstaw wybraną przez siebie liczbę graczy* śmiertelników, aby odebrać im ich dusze. Nie wybrał przypadkowych ludzi, a drużynę, która wykazywała się ponadprzeciętną siłą ducha. Jeżeli uda się mu ich pokonać, wydostanie się na wolność i doprowadzi do końca znanego nam świata.
Owa drużyna dowiedziała się o tym od dobrego boga i w czasie kolejnych przygód musi znaleźć sposób na ocalenie zagrożonego członka ekipy. Na początku nie wiedzą nic ponadto, że ktoś może umrzeć, wszystkiego muszą dowiedzieć się sami. Jeżeli w czasie jakiejś przygody zawiodą, to bóg zła staje się potężniejszy i kolejne epizody będą trudniejsze. A żeby było jeszcze ciekawiej, jeden z członków drużyny jest kultystą zła, służącemu ciemności.

Zasady:

Agent wygrywa, jeżeli do końca gry nie zostanie wykryty, a reszta wtedy, gdy znajdą agenta bądź na koniec gry będzie więcej ocalałych niż zmarłych.
Wykrywanie agenta odbywa się poprzez wysyłanie MG prywatnych wiadomości z nickiem gracza podejrzanego w naszych oczach. Jeśli ktoś uzyska więcej niż połowę głosów jest wydalany z drużyny, a gracze zaczynają kolejną przygodę. Na jej koniec mamy dwie opcje:
Jeżeli wskazano prawidłowego gracza, to MG mówi coś w stylu:
"Zły bóg pozbawiony szpiega w drużynie nie był w stanie zrealizować ze swego więzienia jakiegokolwiek innego planu, przez co nasi bohaterowie odnieśli zwycięstwo”.
Przeciwny wypadek oznacza taką wiadomość MG:
“Bohater XYZ zdołał w czasie dzielącym te przygody udowodnić swoją niewinność, więc wrócił do drużyny”.
Agent dostaje informacje o tym kto, kiedy i w jaki sposób ma zginąć oraz może prosić swego boga o różne rzeczy (ale nie o zabicie kogoś. Resztę ograniczeń zostawiam MG), oczywiście musi uważać na to, aby nikt go nie wykrył oraz jego życie nigdy nie zostanie zagrożone.

Reszta:

Wydaje mi się, że najlepszy byłby tu storytelling bądź jakiś autorki system.
Karty postaci, ekwipunek, miejsce, czas i tym podobne pozostawię już MG, gdyż nie widzę sensu w narzucanie innym aż takich szczegółów mojej wizji. Jeżeli ktoś zdołałby wymyślić, jak mógłbym pomóc mu w roli MG, byłbym wdzięczny, w przeciwnym wypadku zadowolę się byciem graczem.

Co wy na to? Oczywiście chętnie odpowiem na wszelkie pytania.
 

Ostatnio edytowane przez Sakal : 30-03-2016 o 01:18.
Sakal jest offline