Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-04-2016, 17:43   #4
Ulli
Konto usunięte
 
Ulli's Avatar
 
Reputacja: 1 Ulli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputacjęUlli ma wspaniałą reputację
Co ja sądzę o D&D 4.0. Koment na Rebelu.
Cytat:
Podręcznik kupiłem bezpośrednio u ISA i nie mogę dać oceny, ale byłaby 1. D&D 4 to nie jest fabularne RPG. To instrukcja do gry komputerowej ewentualnie sieciowego MMO jakiegoś margonem czy czegoś podobnego.

Przykłady głupot w D&D 4:
Łotrzyk wyczyny spotkaniowe 1 poziom.
"Przemieszczający cios- przesuwasz ofiarę o liczbę pół, równą twojemu modyfikatorowi z charyzmy."

Czary mary w wykonaniu łotrzyka. Żadnego testu blefu, nic. Trafiasz scyzorykiem tyranozaura i przesuwasz go o 10 metrów jeśli masz odpowiednio wysoką charyzmę. Bomba!

Łotrzyk, wyczyny dzienne 1 poziom
Oślepiająca salwa-
"Wystrzeliwujesz błyskawiczną salwę pocisków, zmuszając wrogów do otarcia oczu z krwi."
"Połowa obrażeń i ofiara jest oślepiona."

Zarąbiście, łotrzykowie D&D 4 są wyposażeni w karabiny maszynowe! Bomba!

Zbrojni a broń biała:
Jakież było moje zdziwienie gdy dowiedziałem się, że żeby dobrze posługiwać się halabardą trzeba mieć możliwie jak najwyższy rozsadek a do nadziaka kondycję. Ubaw po pachy. Rzeczywiście obliczając obrażenia na przykład w przypadku dwuręcznego młota używa się premii z kondycji nie siły! Zaiste rewolucja!

Czary mary w wykonaniu zbrojnego:
Wyczyn spotkaniowy 7 poziomu:
"Zbliżcie się!"
Przyciągasz wszystkich wrogów do siebie i jeszcze zadajesz im wszystkim obrażenia! Po prostu miodzio. Człowiek magnes.

Wyczyn spotkaniowy 1 poziomu.
Cios stalowego węża.
"Dźgasz wroga podstępnie w stopę lub kolano wskutek czego znacznie go spowalniasz. Bez względu na to jak jest twardy będzie oszczędzał zranioną nogę."

Bardzo chciałbym zobaczyć zastosowanie tej mocy na zjawie, purpurowym robalu, czy stalowym golemie.

Wybór ras też jest czaderski. Miałem raz gracza wiek 13 lat, który koniecznie chciał grać smokiem w warhammerze. W D&D 4 może grać smokiem! jest taka rasa!

Podręcznik tabelkowo-obrazkowy do tego stopnia, że przypomina komiks.

Umiejętności:
Już sobie samodzielnie nie wykujesz miecza i nie zrobisz kamiennego golema. Rzemiosła i zawodu nie ma w umiejętnościach. Jedyne co możesz zrobić to zdecydować jakie umiejętności posiadasz a jakie nie. Bonus jaki dodają wyliczasz. Wzięcie pozaklasowej umiejętności wymaga wydania atutu.

Do tego dochodzą rzeczy nie związane bezpośrednio z z tym podręcznikiem. Np. zarżnięcie Faerunu itd.
 
__________________
Zawsze zgadzać się z Clutterbane!
Ulli jest offline