Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-04-2016, 13:45   #5
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Jeśli byle łachmyta z każdego zakątka stanów może mieć wszczep ot tak to Posterunek traci niejako swój klimat i tę specjalną otoczkę.
- A na mój gust to klimat Posterunku polega na czymś innym niż mieniu czy niemieniu implantów.


Cytat:
to Posterunkowa cecha "Człowiek czy maszyna" powinna dawać 2 wszczepy albo bardzo spory upust na kupno jakiegoś wszczepu dodatkowo. Mówiąc bardzo spory upust mam na myśli naprawdę BARDZO BARDZO DUŻY upust.
- Taa... No bo jakże to tak osłabić prawilny Posterunek Jak dla mnie sprawa się wyklaruje w sesjach bo zwyczajnie nie każdy chce mieć coś takiego. Nie jest też to take łatwe i bezproblemowe w sesji i świecie gry, ze to tak same fajności i bonusy.


Cytat:
Generalnie akapit, który przytoczył Adi jest chyba wymagający uściślenia. Wszczep "może" ale nie "musi" wziąć sobie każdy gracz przy tworzeniu postaci? Czy chodzi o to, że pochodząc z NTZI i biorąc cechę "Wszechstronność do kwadratu" można wziąć cechę z Posterunku - "Człowiek czy maszyna?". To tak gwoli wyjaśnienia i doprecyzowania?
- Powiedzmy, że można wziąć "Człowiek czy maszyna" czyli cyborga właśnie i działa jak ta Cecha z Posterunku tyle, że nie brać Pochodzenia z Posterunku. Zwłaszcza, że ja mam do tego Pochodzenia specyficzne podejście więc zostawiam właśnie furtkę jakby ktoś chciał mieć postać z implantem ale nie pasuje mu ta posterunkowa otoczka. A świat neuro est na tyle rozbudowany i elastyczny, że fabularnie spoko da się wymyślić skąd postać ma takie cudo.



Cytat:
Teraz temat wałkowany już przy sesji EDEN. Dlaczego cecha "Empiryk" z Zabójcy maszyn, nie odnosi się do walki strzeleckiej, tylko do walki wręcz? Takie podejście do niej niejako kastruje z najlepszych atutów zabójcę maszyn, który jest jak sama nazwa wskazuje "specjalistą" w tym fachu. Każdy moze klepać maszyny, ale zabójca robi to tak dobrze, bo ma odpowiednie doświadczenie i wiedzę, co cecha "Empiryk" ma odzwierciedlać.
- A czemu do mnie z tym uderzasz? Tak jest to opisane w podręczniku i to podstawowym. Daje konkretny bonus do 4 rzeczy: CHA, INI, ataku i obrony. Dwie ostatnie rzeczy wystepują tylko w zwarciu. Inaczej byłby bonus pewnie do ZRĘ jak ze strzelaniem łącznie no a nie jest. Jest do tych czterech, konkretnych rzeczy. A te cztery rzeczy jako kombo ładnie się składają do zwarcia bo odgrywają tam kluczowe znaczenie. A o strzelaniu nic nie ma. I to nie jest mój wymysł tylko z podstawowego podręcznika.



Cytat:
Jeszcze jedno pytanie na koniec. "Łowca" i "Ołów" rozumiem, że uznajesz te fanbooki. A co z materiałami w "Gwiezdnym Piracie"? To też były oficjalne materiały z Wydawnictwa Portal.

- Może i tak. Ale najzwyczajniej w świecie słabo pamiętam te GP i chyba żadnego nie mam a niezbyt mam możliwość uzupełniania wiedzy o te artykuły. Więc raczej na sesjach obywam się bez materiałów z GP.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem