Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-04-2016, 04:22   #10
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Co do "GP" to, pytam tylko teoretycznie, ktoś Ci dostarczy oryginalnego pedeefa, to dopuszczasz takie cuś?
- Raczej nie. Dopuściłbym raz u kogoś no trzeba by pozwolić i reszcie czyli wrzucić w zasoby rekruty do korzystania. Więc może na jakąś małą, indywidualną sesję może by i przeszło ale jak tak prawilna, neurowa co takie poklikane wzięcie miała to nie bardzo. No poza tym ciekawą postać można złożyć nawet z samej podstawki nie mówiąc o reszcie zezwolonych przeze mnie pomocy na daną sesję.



@Empiryk

- No a dla mnie w zapisie nie ma nic niejasnego i daje bonus do tych czterech rzeczy w przypadku walki z maszynami. Moim zdaniem nie jest to przeoczenie czy błąd. Jeśli jest mowa o walce łączonej i zwarciu i strzelaniu raczej pojawiłby się zapis w stylu "...i daje +4 ZRĘ do walki..." a tak nie jest. Co więcej do strzelania łatwiej znaleźć coś co daje jakiś modyfikator na korzyść a do zwarcia niekoniecznie. Samo, zwykłe wyczekanie ma szanse dać przeciętnemu BG - fajterowi +4 albo i +6 do trafienia bez żadnej modyfikacji czy bonusu z mechy czyli może go mieć każdy kto ma jakiśtam poziom strzelania na przeciętnym poziomie co dla BG - fajtera wcale takie trudne nie jest. A jakoś niezbyt kojarzę akszyn który dawałby aż takie bonusy do zwarcia. Do tego zwarcie z założenia jest raczej bardziej niebezpieczne od strzelania bo jak przy strzelaniu się trafi albo nie raz czy dwa no to nic. A przy zwarciu jak się nie trafi raz to się schodzi do defensywy a jak drugi ma się już jakieś obrażenia. Zwłaszcza, że w robotach jest nie tak znowu mało maszyn walczących w trybie berserkera czyli nie muszą się bronić nawet jeśli nie mają INI. No i wreszcie sztandarowa więc broń ZM czyli EMP ma zasięg zaledwie 10 m czyli mniejszy nić drobne klamki i taki co maszyn czy człowiek może pokonać w 1-2 seg. Więc ryzyko zwarcia jest spore przy obsłudze tej broni o ile robot nie zostanie jakoś wyeliminowany od razu.


@Posterunek i cyborgi

- Nie bardzo wiem Adi co Ci tak nie pasi. Tak naprawdę to i w tej chwili już mozna powiedzieć, że tak jest. Bierzesz Pochodznie NTI, cechę pozwalającą brać dowolną Cechę, wybierasz "Człowiek czy maszyna" z Posterunku i vioala! Masz postać - cyborga nie mającą wspólnego nic z Posterunkiem. Te moje niby nowe Pochodzenie: Cyborga to właśnie ubranie w mechę takiego rozwiązania na wypadek gdyby ktoś niekoniecznie na wylot ogarniał system.

- A fabularnie trzymanie się sztywno tego, że jak wszczep to tylko postacie z Posterunku uważam za nonsens. Sam wspomniałeś Adi choćby o klinikach z Miami. A indywidualnych miejsc gdzie można zdobyć takie rzeczy jest trochę jeśli się pogłówkuje nad tym. BG często i tak zakrzywiają czasoprzestrzeń pakując się w jakieś sceny, organizacje, zdarzenia, VIP-ów z podręczników że nie widzę powodu robić z implantów jakiejś świętej krowy. Zwłaszcza, że zobrazkowane w podręcznikach są całkiem nierzadko a sporo ludzi jest wzrokowcami więc nie wiem czemu nie musieliby się pakować w Posterunek by mieć postać z takim detalem.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem