Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-04-2016, 12:33   #11
AdiVeB
 
AdiVeB's Avatar
 
Reputacja: 1 AdiVeB ma z czego być dumnyAdiVeB ma z czego być dumnyAdiVeB ma z czego być dumnyAdiVeB ma z czego być dumnyAdiVeB ma z czego być dumnyAdiVeB ma z czego być dumnyAdiVeB ma z czego być dumnyAdiVeB ma z czego być dumnyAdiVeB ma z czego być dumnyAdiVeB ma z czego być dumnyAdiVeB ma z czego być dumny
No wszystko możliwe. Nie że nie pasi. Podjąłem dyskusję tylko i wyraziłem swoje zdanie. Ale naprawdę nie uważasz że skoro w oryginalnych zasadach dostęp do cybernetyki mają bezpośrednio tylko posterunkowcy z pochodzenia to wypadałoby tę cechę chociaż odrobinę wyszczególnić? Już tak pomiając wszystko inne (a Zombie ma rację, ja też to napisałem wcześniej ze wszystko da się ułożyć logicznie w spójną piękną całość. Nie zrozumcie mnie źle - mi też się podoba u Pip'a ciągłe dostosowywanie mechaniki NS do indywidualnych potrzeb sesyjnych )

Dlatego chciałbym zapytać czy możemy wprowadzić cechę "Empiryk^2" która dawałaby Bonus do strzelania i testów charakteru? Mój ZM nie będzie strzelał do blaszaków z EMP i nie ma zamiaru podchodzić do nich blisko. Wręcz przeciwnie, mam zamiar pruć do nich z normalnego zwykłego karabinu. I żadna cecha ZM nie wspomaga takiej walki. W Neuro jest napisane że podane cechy i profesje są na dobrą sprawę tylko przykładami i można wymyślać niby swoje na przykładzie i rozsądku które płyną z podanych cech, sztuczek etc.

Poruszę teraz inny temat. Powoli szykuje postać sobie do twojej następnej sesji. Powoli - myślę, czytam, dumam etc. Znowu chciałbym "władować się" że tak powiem w pochodzenie Posterunku i wybrać cechę "Człowiek czy maszyna". Po namyśle stwierdziłem że chciałbym mieć więcej niż jeden wszczep. No i teraz się zaczynają schody bo nigdzie nie ma opisanych cen wszczepów. Cecha gwarantuje mi jeden wszczep (już pomijam fakt że cały czas mimo wszystko uważam że cecha traci swój special-klimat).

Chciałbym sobie dobrać drugi wszczep powiedzmy "Stalowy bark". Nic szczególnego. Ot, kawał solidnej blachy zespolony na sztucznej kości do ciała.

Nie ma generalnie opcji by dobrać sobie jakoś drugi wszczep. Moje pytanie. Dasz radę Pip podać cennik swój "inhouse'owy" poszczególnych wszczepów wyszczególnionych w Bohaterze ^2? Wnoszę jednak o zastosowanie w takiej liście mnożnika dostępności wpływającego na cenę. I jeśli mogę coś zaproponować to byłoby naprawdę fajnie i słitaśnie jakbyś ujął chociaż w tej liście fakt że w pewnych miejscach wszczepy są po prostu łatwiej dostępne przez takie i takie czynniki np. moje logiczne przemyślenia dotyczące Posterunku i wszczepów

Posterunek:
- Wyspecjalizowana kasta speców konstruująca i instalująca wszczepy
- O wiele łatwiejszy dostęp do wszelkich "części" składowych wszczepów
- Regularny front = żołnierze = walki z maszynami = częste okaleczenia = wszczepianie różnego badziewia by pomóc żołnierzom wrócić do walki np. po stracie ręki

I tak teraz sobie myślę nad jakimś innym pochodzeniem np.

Teksas
- Sprzedałem tyle i tyle krów przez 15 lat by uzbierać cysternę amunicji i kupić za nią cyberrekę bojową z miotaczem ognia i innymi bajerami

(Rozumiem uzasadnienie fabularne takiego podejścia. Ale idąc tym tropem mogę powiedzieć sobie że mój ZM był normalnym żołnierzem i w jednej potyczce z maszyną stracił prawą rękę, lewą do łokcia, rakieta zmasakrowała mu połowę twarzy np. oko i ucho a przy okazji poszarpało mu wszelkie ścięgna i mięsnie w barku. Jednak był dobrym żołnierzem, kumple go odratowali, a sztab stwierdził że poeksperymentuje na nim trochę. I wszczepili mu 1,5 cyber-ręki, stalowy bark, cyber-ucho i cyber-oko. Przez to wydarzenie tak strasznie znienawidził maszyn że został ZM. Amen. BG żyje działa i ma kupę wszczepów - oczywiście absolutnie teoretycznie. )
 

Ostatnio edytowane przez AdiVeB : 08-04-2016 o 12:43.
AdiVeB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem