Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-04-2016, 15:15   #12
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Ale naprawdę nie uważasz że skoro w oryginalnych zasadach dostęp do cybernetyki mają bezpośrednio tylko posterunkowcy z pochodzenia to wypadałoby tę cechę chociaż odrobinę wyszczególnić?
- Jest wystarczająco wyszczególniona moim zdaniem. Dalej mają ją prawilnie tylko Posterunkowcy a inni jak mają muszą się nakombinować z bio by miało sens, ręce i nogi ta KP i bio.


Cytat:
Dlatego chciałbym zapytać czy możemy wprowadzić cechę "Empiryk^2" która dawałaby Bonus do strzelania i testów charakteru?
- Raczej nie możemy. W puli materiałów jakie podałem jest całkiem sporo ciekawych rzeczy do zrobienia niepowtarzalnej a realnej postaci a takiej Cechy jak podajesz w propozycji tam nie kojarzę. W dodatku dotąd też jej nie było i jakoś sesja się ciągnie. A merytorycznie jak już wspomniałem Empiryk w takiej postaci i mechanice w jakiej jest teraz ma sens i miejsce.



Cytat:
Nie ma generalnie opcji by dobrać sobie jakoś drugi wszczep. Moje pytanie. Dasz radę Pip podać cennik swój "inhouse'owy" poszczególnych wszczepów wyszczególnionych w Bohaterze ^2?
- A jeden to mało? Jak najczęsciej nie ma się żadnego? I nie kojarzę, żadnych oficjalnych cen implantów z podręczników. Jedynie w fanbook'u "Hi - Tech" coś chyba było ale były tam koszty w setkach i tysiącach gambli więc nie sądze by startówka uzbierała taką pulę. Niezbyt widzę sens robienia cennika cyberwszczepów. Najzwyklejszy musiałby być droższy i to sporo od spluw z wyższej pułki a te juz kosztują po 100 - 150 g. Myślę, że drożej też niż SAPI które chodzi po 200 - 300 g. A nie sądzę by pula na starcie była większa dla BG więc robienie cennika byłoby taką sztuką dla sztuki. Więc może kiedyś bym się wziął za to ale jak mam przygodę i roztabelkowania i pewnie rekrutę no to jakoś niezbyt taka wizja do mnie przemawia.


Cytat:
(Rozumiem uzasadnienie fabularne takiego podejścia. Ale idąc tym tropem mogę powiedzieć sobie że mój ZM był normalnym żołnierzem i w jednej potyczce z maszyną stracił prawą rękę, lewą do łokcia, rakieta zmasakrowała mu połowę twarzy np. oko i ucho a przy okazji poszarpało mu wszelkie ścięgna i mięsnie w barku. Jednak był dobrym żołnierzem, kumple go odratowali, a sztab stwierdził że poeksperymentuje na nim trochę. I wszczepili mu 1,5 cyber-ręki, stalowy bark, cyber-ucho i cyber-oko. Przez to wydarzenie tak strasznie znienawidził maszyn że został ZM. Amen. BG żyje działa i ma kupę wszczepów - oczywiście absolutnie teoretycznie. )
- Naturalnie, że teoretycznie Ale bardziej mi pasi taki scenariusz do Cyberpunka niż Neuroshimy Przynajmniej w wydaniu jakie ja zazwyczaj prowadzę.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem