Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-04-2016, 21:08   #3
Baczy
 
Baczy's Avatar
 
Reputacja: 1 Baczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumnyBaczy ma z czego być dumny
Ja nieśmiało wskażę paluszkiem na naszą Łysą Pradawną Grozę i jego Dzieci Hioba, w których miałem przyjemność grać.

Co było w tej sesji takiego "mocnego"? Była mroczna, ale tak realnie mroczna, nie mroczna jak Mroczki. Miała ciężki, ołowianoszary klimat i naprawdę rozbudowane postacie, pod względem psychologicznym jak i ich historii (no i była też moja postać :P ) Ale Tereska... Ach, Tereska mi najbardziej w głowie utkwiła...

Bohaterowie to zwyczajni ludzie, mający swoje sekrety. Zresztą, nie jako jedyni... I to właśnie bohaterowie są tu kluczowi. Są świetnie odegrani, i mają porządne zaplecze, człowiek się z nimi zżywa i aż mu szczerze żal tego, co się wokół nich dzieje. Brak kontroli, zaszczucie, przerażenie, rozpacz, jest tego pełno. Są też brutalne sceny, ale to pikuś przy całej atmosferze tworzonej przez MG i Graczy. Wyobrażając sobie czytane sceny, czy wtedy podczas sesji, czy teraz, wspominając, prawie nie używam kolorów. Ta szarość, mrok, zagubienie, to jest niemalże namacalne, atmosfera Polski z początku lat dziewięćdziesiątych, ciągle obecne powidoki PRLu i wychowanie tamtych lat tylko potęgują te wszystkie wrażenia, które co chwila wypisuję jak głupi. Były też wybory, trudne pod wieloma względami, i chociaż w tej dziedzinie Armiel zawsze trzyma wysoki poziom, to tutaj chyba wspiął się na szczyt.

To trochę jak nie potrafić określić, czym jest film psychologiczny, a potem obejrzeć, bo ja wiem, "Drabinę Jakubową" i już się wie.
Ta sesja jest sesją psychologiczną, chociaż ośmielę się stwierdzić, że słabszą w przesłaniu, ale znacznie mocniejszą w formie niż "Drabina...".

Za dużo słów, ale chyba nawet z sensem, i trafnie.
 
__________________
– ...jestem prawie całkowicie przekonany, że Bóg umarł.
– Nie wiedziałem, że chorował.

Ostatnio edytowane przez Baczy : 13-04-2016 o 21:11.
Baczy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem