Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-04-2016, 17:18   #21
psionik
 
psionik's Avatar
 
Reputacja: 1 psionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputacjępsionik ma wspaniałą reputację
Biorąc pod uwagę ilość sprzedanych podręczników do edycji 3.0-3.5 trudno nie uznać, że nowa edycja była po prostu niewypałem. To co spodobało się graczom 3.5 (Tome of Battle) zastosowane jako szablon dla wszystkich klas okazało się niewypałem. Ograniczony potencjał mechaniki i nudne klasy w sumie niewiele się od siebie różniące też nie sprzyjało zyskom.

Dodatkowo to co zrobili z FR, DarkSunem (np. półgiganci) również spowodowało odpływ starych wyg. Często widziałem sytuację, gdzie ludzie grali w 4e, ale w FR bez spellplauge.

Ostatecznie 4e okazała się dobrym systemem na wszelkiego rodzaju PBFy, a także dla dorosłych osób, którzy nie mają zbyt dużo czasu i raz na jakiś czas chcą pozabijać smoki i ratować księżniczki.
 
psionik jest offline