Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-04-2016, 18:38   #25
Lord Cluttermonkey
 
Lord Cluttermonkey's Avatar
 
Reputacja: 1 Lord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputacjęLord Cluttermonkey ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Warlock Zobacz post
D&D jest cenne z innego powodu. Chodzi o markę, a ta wciąż jest wychwytywana przez twórców gier komputerowych, choć tym obecnym tworom dość daleko do takich perełek jak seria Baldur's Gate, Icewind Dale czy też Neverwinter Nights. Wydano piątą edycję pewnie nie tylko dla fanów, ale też aby udowodnić przemysłowi gier komputerowych, że ta marka wciąż jest silna i dalej rozwijana. Takie licencjonowanie daje same plusy, bo nie ponoszą kosztów, nie mają ryzyka, a czysty pieniądz - w zasadzie ich jedynym zadaniem jest utrzymywać "hype" wśród swoich graczy i trzymać pozycje lidera na rynku, co w przypadku tej marki nie jest szczególnie trudnym zdaniem. Nie siedzę w zarządzie tej firmy, nie mam poufnych informacji, ale myślę, że nawet nie próbowali dorównać MtG w sprzedaży. Tu bardziej chodziło o zdegradowanie Pathfindera i czerpanie zysków ze sprzedaży licencji.
To właśnie ująłem w słowa legacy brand, a zawody z M:tG tyczyły się czwartej edycji, nie piątej.

Pathfinder to pewnie osobny temat, choć ciekawi mnie, jak daleko spółka może dopłynąć na bądź co bądź już przestarzałej grze. Prędzej czy później będzie i im potrzebna nowa edycja i tak w koło Macieju.

Najlepiej tak jak mówi Warlock nie omijać żadnej edycji, tym bardziej, że do wszystkich dzisiaj mamy dostęp przez zakupy .pdf.

PS. Piątka ma elementy czwórki, tylko już mi się nie chciało o tym pisać, bo ile można walczyć przeciw fanbojom z klapkami na oczach (choćby cantripsy at-will dla klas czarujących).
 

Ostatnio edytowane przez Lord Cluttermonkey : 16-04-2016 o 18:41.
Lord Cluttermonkey jest offline