Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-04-2016, 22:18   #10
Demogorgon
 
Reputacja: 1 Demogorgon wkrótce będzie znanyDemogorgon wkrótce będzie znanyDemogorgon wkrótce będzie znanyDemogorgon wkrótce będzie znanyDemogorgon wkrótce będzie znanyDemogorgon wkrótce będzie znanyDemogorgon wkrótce będzie znanyDemogorgon wkrótce będzie znanyDemogorgon wkrótce będzie znanyDemogorgon wkrótce będzie znanyDemogorgon wkrótce będzie znany
Cytat:
Napisał KaDwakus Zobacz post
Prosta mechanika mi nie przeszkadza, ale mam pytanie - do jakiego poziomu możemy podnosić te cechy? Czy mogę stworzyć nieświętą abominację z trzema cechami na 1 i jedną cechą na 11? W jakich przedziałach mieszczą się cechy przeciętnego obywatela? Miło byłoby mieć jakiś punkt odniesienia, co właściwie znaczą wartości liczbowe, które wybieram. Jakich właściwie umiejętności oczekujesz? Czy mogą to być ogólne kategorie, jak atletyka lub SCIENCE(!), czy może mają być bardziej sprecyzowane (praca w ogródku)?
Myślę, ze zrobimy tak - 2 to poziom przecietnego człowieka. 4 to maksymalny poziom na ktory czlowiek moze sie wbić, powyżej jest juz poziom ponadludzki. Ale poniewaz wy gracie superbohaterami możecie podniesc swoje cechy powyzej 4, ale maksymalnie do 7 na początek.

Cytat:
Co do klimatu - hmmm, trudne pytanie. Co dokładnie rozumiesz, przez "klimaty horroru"? Nie jestem pewny, czy wszechogarniający mrok i zło, to coś, czego szukam podczas mojej pierwszej przygody z super bohaterskim RPG. Ale jeśli mrok trzymać pod kontrolą, by nie zamackował wszystkiego i wszystkich, to chyba nie ma problemu. Takie klimaciki jak z serialowego Dare Devila, byłyby chyba dobre. Zaś jeśli idzie o power level drużyny, poziom ulicznych super bohaterów, nie byłby w sumie zły, ale nie miałbym też nic przeciwko sięgnięciu średniej kategorii wagowej, w stylu Spider-Mana.
Klimaty horroru w superhero to dla mnie coś pokrewnego mangom jak Devilman albo Zetman, gdzie przeciwncy to potwory rodem z koszmarów a gdy ludziezwracają sie przeciwko bohaterom, konczy sie to na rozwscieczonym tłumie i polowaniu na czarownice.
Jakkolwiek podkreslam - wcale w klimatach horroru grać nie musimy. Cos blizszego tonem seriom Netflixa albo lżejszemu superhero też mi odpowiada.
 
Demogorgon jest offline