Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-04-2016, 21:17   #21
Tadeus
 
Reputacja: 1 Tadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputację
Dobra, dzięki za wskazanie kierunku śledztwa

O rany, znowu przejrzałem te nieskończone tomiszcza. Moje oczy krwawią, już wiem czemu tego od tylu lat nie robiłem

Co do Lenn Kościoła to mi się nie podoba cała wizja Ziemi i jej systemu gwiezdnego. Ziemia po 5 tysiącach lat powinna być czymś naprawdę super i bardzo pomysłowym, a jest nudna, blada i nieoryginalna.

No i tropiłem te prereflektywne sekty. W Kapłanach nic nie znalazłem. Wręcz przeciwnie, to co znalazłem opisuje, że już ich nie ma

Cytat:
Even
before Zebulon beheld his vision, the Known Worlds were
filled with the odds and ends of earlier religious movements.
Indeed, the debris of colonization left in its wake
small sects and orders escaping clerical centralization or
given new life on far frontier worlds. The monuments to
these vanished neo-pagans, Old Christians, wandering
Buddhists, Islamic seekers and carriers of a thousand sects
and beliefs swiftly vanished or became absorbed by the
Universal Church of the Celestial Sun


Czyli ponad 2,5 tys lat temu było ich pełno, ale już poznikali albo wcieleni zostali do W. Kościoła.

Jedyny potencjalnie powiązany fragment to jeszcze chyba to:

Cytat:
Via Anima, the Way of the Soul, was first practiced as
a series of spiritual exercises in St. Palamedes Monastery
on Midian. Although the Universal Church took credit
for the teachings and meditative techniques developed at
the monastery, land and tax records indicate that the
monastery was pre-reflective in origin, and given intact
by Palamedes to the new Church
Czyli Palamedes (ponad 2 tysiące lat temu) przyjął klasztor, w którym techniki medytacyjne wywodziły się z prereflektywnych religii. No ale to było w czasach Proroka, a nie "teraz". Poza tym to nie religia tylko techniki medytacyjne.

Co do Chrześcijan i Muzułmanów na Istakhr:
Cytat:
There are rumors of
the “Old Ones” in the hills beyond, people still practicing
ancient Urth religions, primitive villages of ancient Christians
and Muslims, although the people are listed as Uni-
versalists on the tax records. Certainly a mixture of Universalist
and pre-Universalist practices is present in the population
— some bow five times a day toward old Urth, while
others carry jewelry denoting fishes and crosses. The Church
has long failed to stamp out these practices, and in 4800
began incorporating these pre-reflective notions into the local
rites. These colorful rites can make a sophisticated Church
visitor a little uneasy.
To tak jak pisałem. Na końcu świata, za pustynią z plemionami wierzącymi w duchy piasku, w niedostępnych górach są jakieś "prymitywne" wspólnoty, których tradycje wskazują na pochodzenie z chrześcijaństwa i islamu. Tam nie ma żadnej biblii. To plemiona, które po prostu coś tam pamiętają po tych wielu tysiącach lat. Szczególnie, że jak w Znanych Światach coś jest określane jako "prymitywne" to serio musi być prymitywne, skoro to kultura, w której sławi się średniowieczny tryb życia ;]

A tu z Arcane Tech:

Cytat:
Unfortunately, many computer-based archives of the past were lost in the Fall. Theologians viewed the era before the Diaspora as a golden age when humanity tilled the home world, “happy in their innocence” as Archbishop Vencil of Urth wrote. Church repositories hold few records of pre-Diaspora times, and these are known only to select archivists.
Istnieje bardzo mało materiałów na temat teologii przed czasami Proroka, a te które są, dostępne są tylko wybranym archiwistom.

Piszę tu, bo pewnie te info przyda się też naszemu Eskatonikowi.

Tak więc nadal nie widzę nigdzie info o tym, że z czasów prereflektywnych przetrwało cokolwiek więcej niż jakieś pojedyncze (często zniekształcone przez czas i Upadek) tradycje i zwyczaje. Poza tym to widać też w otoczeniu tych Muzułmanów i Chrześcijan z Istakhr, tam pustynne plemiona częściowo wierzą w istoty podobne do dżinów z czasów pre-islamskich.

Jakaś tam pamięć gdzieś jest. Ale cóż, wygląda tak jakby powinna realistycznie wyglądać po tysiącach lat i nieskończonych wojnach i czystkach. Jeden wielki śmietnik

Przykładowo na Św Terze Eskatonicy podejrzewają, że Mount Rushmore:



Dla dawnych ziemian był podobnie mistycznym konstruktem jak Gargulce. Mimo że zaraz obok są ogromne archiwa patriarchy. Wiedzy o czasach przed Zebulonem nie ma i tyle, a ta o czasach Zebulona jest tak niespójna i pomieszana z legendą, że ludzie od setek lat rozbijają sobie o nią głowy i toczą wojny
 

Ostatnio edytowane przez Tadeus : 23-04-2016 o 22:06.
Tadeus jest offline