Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-05-2016, 17:23   #1
Kejmur
 
Kejmur's Avatar
 
Reputacja: 1 Kejmur jest na bardzo dobrej drodzeKejmur jest na bardzo dobrej drodzeKejmur jest na bardzo dobrej drodzeKejmur jest na bardzo dobrej drodzeKejmur jest na bardzo dobrej drodzeKejmur jest na bardzo dobrej drodzeKejmur jest na bardzo dobrej drodzeKejmur jest na bardzo dobrej drodzeKejmur jest na bardzo dobrej drodzeKejmur jest na bardzo dobrej drodzeKejmur jest na bardzo dobrej drodze
[Supermoce] Szkolna Edycja W Stylu Otaku

Żeby zaprezentować na czym mniej więcej miałoby to polegać, tworzę sondę z kilkoma dodatkowymi opcjami. Zacytuję Raist'a2 bo nie widzę sensu, by powtarzać główny koncept.

Cytat:
Napisał Raist2 Zobacz post
Anime szkolne z mocami. Już wyjaśniam co mi mniej więcej chodzi po głowię. High school, dzień jak co dzień, idziemy do szkoły, zadowoleni czy nie to już kwestia indywidualna, spotykamy się z kolegami, rozmawiamy, śmiejemy się, uczymy, zakochujemy się (a co?), zwykłe życie zwykłego japońskiego animowanego nastolatka. ALE niektórzy z tychże nastolatków [(czyt. gracze i antagoniści (jeśli jacyś)] nie są tak do końca zwyczajni, czy to już odkryli, czy dopiero odkryją że mają w sobie jakieś moce, czy to magia, czy to inna chikara to już kwestia do omówienia. Oczywiście nikt poza zainteresowanymi nie wie że świat nie kończy się na nauce i pracy dla dobra społeczeństwa. Coś w ten deseń.
EDIT DOWN: Nie licząc Savage Worlds'a, nie trawię tej mechaniki.
W skrócie sesja gdzie uzdolnieni uczniowie i uczennice zyskują specyficzne super moce (świat autorski, wszelkie energie dozwolone jak chakra, mana, ki czy reiatsu). Im mniej ograniczeń w koncepcji budowy postaci, tym lepiej. Ale praktycznie każdy by zaczynał jako rekrut z minimalną ilością opcji. Nie ukrywam, że wolałbym zagrać niż prowadzić, ale jakby mnie natchnęło - to się mogę poświęcić . Najpierw badamy czy ktoś to chce, ewentualnie planujemy i jedziemy. Nic nie obiecuję osobiście, bo nie lubię tego robić. Potencjalne opcje to:

A) Główny wątek, w skrócie niektórzy uczciowie i uczennice zyskują super moce (mogą równie dobrze być geniuszami technologii, iść droga Batmana, Elektry czy Shang Chi z Marvela). Im więcej opcji tym lepiej. Walczą z potencjalnymi antagonistami, kontruja inne frakcje ludzi z mocami/wpływami i takie tam.
B) 100% szkoły składa się z takich ludzi. Czy sponsorowani przez jakiś rząd czy działają w tajemnicy to do obmyślenia.
C) Coś w stylu Battle Royale czy Deadman Wonderland. Krwawo, brutalnie, szkoła przetrwania w bezlitosnym stylu. Z dawką groteskowego czarnego humoru lub na 100% poważnie.
D) 100% komediowo. Dla przykładu wcielamy się w magical girls/boys i zwalczamy zło w komediowym sosie.

W 100% jestem otwarty na sugestie mechaniczne, im prościej tym lepiej. świat raczej autorski, ale kto tam go wie. Odpisywanie co 3-6 dni. Brzmi rozsądnie i nie powinno to znudzić ludzi.
 

Ostatnio edytowane przez Kejmur : 01-05-2016 o 20:09.
Kejmur jest offline