Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-05-2016, 01:37   #28
Tadeus
 
Reputacja: 1 Tadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputacjęTadeus ma wspaniałą reputację
Wrzuciłem obiecywany opis włości Decadosów, podziękowania dla Jamesa za pobudzenie mojej chęci rozbudowania tego aspektu świata

Cytat:
10. Doliny Decadosów

Większość ziemskich majątków Decadosów znajduje się w dolinach rzek Diapis (dolina w okolicach Teb) oraz Nil Beta (dolina w okolicach Luxoru). W obu dolinach Pora Burzowa, jak na standardy Cadavusa, przebiega względnie spokojnie, co te ziemie zawdzięczają po części otaczającym je szczelnie, wysokim łańcuchom górskim. Nie oznacza to jednak, że egzystencja w czasie Apophisu pozbawiona jest tam zagrożeń, wichury, mimo wszystko, potrafią wedrzeć się na te tereny, zabijając tysiące ludzi i uszkadzając budynki. Wiele z posiadłości posiada dlatego własne schrony i odcinki strategicznie ustawionych murów sztormowych. Skupienie Decadosów wokół dwóch miast i otoczonych górami wąskich dolin pozwala im zapewnić sobie całkiem niezły poziom bezpieczeństwa, mimo stosunkowo niewielkiej ilości wojska, jaką dysponują. Obie doliny są też jednymi z niewielu względnie żyznych terenów na planecie i w przeciwieństwie do obszarów polarnych, które przypadły al-Malikom, nie poddawane są gwałtownym okresowym zmianom temperatur i poziomu naświetlenia, które znacznie utrudniają uprawę.


Tu stary post:
-------------------------------------------

Nie zdążyłem. Wrzuciłem je jakoś w nocy, a jeszcze chciałem w dzień przejrzeć, czy czegoś nie poprawić

W każdym razie doszły modyfikacje genetyczne i cybernetyczne na stronie, więc mamy coraz więcej aspektów Gasnących Słońc do wykorzystania. Większość jest raczej dla nowych postaci, ale kto wie... Poza tym Grimsonowie są ważnym elementem Cadavusa.

Dodałem:

Cytat:
Kościół dba o ty, by ciągle podsycać niechęć mas do takich osobników. I może ma w tym trochę racji, bo Przemienieni opisani w tym rozdziale są jedynie tymi "udanymi" osobnikami, a technologie, na bazie których powstali, nim zostały dopracowane, stworzyły też niejedną zdegenerowaną i oszalałą bestię. Prawdziwe techno-genetyczne potwory też gdzieś tam istnieją.
By nie było zbyt pozytywnie ;]
 

Ostatnio edytowane przez Tadeus : 02-05-2016 o 02:57.
Tadeus jest offline