Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-05-2016, 15:12   #6
Raist2
 
Raist2's Avatar
 
Reputacja: 1 Raist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputację
To co przedstawiłem to uproszczona mechanika z Anime Prime, system bardziej pod efekciarskie granie ponieważ testy wykonujesz tylko podczas walki, całe inne działania udają ci się albo i nie, kwestia gracza. Jest jeszcze system Open Versatile Anime Corebook, nie czytałem go jeszcze, więc nie wiem jak to wygląda tam. Oba są po angielsku. "Problemem" z Anime Prime było by to że każda moc musiała by mieć opis mechaniczny, ile kostek daje. Nie jestem pewien czy to dobry pomysł wykorzystywać tą mechanikę w pbf, przynajmniej nie bez znajomości jej na dobrym poziomie, że wiesz co skąd się bierze, no i do tego tam jest dość spora żonglerka kostkami. Ja odradzam na pbf tą mechanikę, przy stolę owszem.
Dlatego wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem to by była k6 1-2 porażka, 3-6 sukces, jeśli ma być sesja na luzie, 1-3 i 4-6 jeśli ma być trochę trudniejsza.
 
Raist2 jest offline