Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-05-2016, 14:43   #8
Raist2
 
Raist2's Avatar
 
Reputacja: 1 Raist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputacjęRaist2 ma wspaniałą reputację
Wiesz, grałem dwie sesje Anime Prime, przez TS'a i mi ta mechanika nie przeszkadzał, prosta jak dla mnie, ale już wiem że nie którym ona przysparzała problemów, bo co innego jak siedzicie przy stole, i mg i współgracze obrazowo ci pomagają, a co innego siedzieć przez komunikator i próbować wytłumaczyć, a jeszcze gorzej przez forum by było, tym bardziej kiedy masz tyle żonglowania kostkami. W jednej turze określić za pomocą rzutu i opisu ile kości możesz mieć na atak, potem ewentualnie przeznaczyć to na atak, albo dalej rzucać innymi kośćmi żeby zwiększyć pulę kości ataku..... To może nie przejść w pbf.
A rzut jedną kostką kostką zawsze jest najprostszy. Jeśli ktoś chciałby inaczej jeszcze się wyróżniać od pozostałych niż fabularnie, zawsze można wymyślić dajmy na to 3-4 cechy i rozdzielić między nie kilka pkt. Ilość cechy dodajesz do wyniku i już, tylko wtedy skala sukcesu musi odpowiednio wzrosnąć, ale jak dla mnie to nie potrzebne utrudnienie.

Dla mnie systemy anime powinny być na luzie, bez zbędnych udziwnień, a forum dodatkowo może utrudnić czasami mechanikę, tym bardziej autorską gdzie może być wiele nie domówień i milion pytań do mg "czy tak to tak".
 

Ostatnio edytowane przez Raist2 : 02-05-2016 o 14:46.
Raist2 jest offline