Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-05-2016, 17:47   #9
sunellica
tajniacki blep
 
sunellica's Avatar
 
Reputacja: 1 sunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputację
Hmmm odkopuje temacik, gdyż nikt nie wspomniał o: Shiki.
Pierwsze co oczywiście się pojawiło na rynku to light novel, po wzroście zainteresowania tytułem narysowano mangę by na końcu stworzyć anime.

Opis fabuły wklejam z wiki:
Cytat:
Historia dzieje się podczas upalnego lata w małej i cichej wiosce o nazwie Sotoba. Kiedy dziwna rodzina wprowadza się do opuszczonej rezydencji Kanemasa, rozpoczyna się seria tajemniczych śmierci. Toshio Ozaki, dyrektor jedynego szpitala w wiosce, podejrzewa, że może to być epidemia. Dochodzenie trwa, a zgony zaczynają się piętrzyć. Młody chłopak, Yuuki Natsuno, który nienawidzi życia w Sotobie, zaczyna być ścigany i otaczany przez śmierć.
Jak się zdążyliście się domyślić, owa "podejrzana rodzina", to wampiry… które zamieniają wioskę w vampire friendly party.

Novelka, manga i anime zaliczają się do horroru. Mrocznego i bardzo, bardzo… krwawego. Nie jestem fanem tytułu, bo dla mnie z ekranu za bardzo wylewał się patos i udręczenie, a co za tym idzie z lekka kicz, ALE… pozycja ta jest przez wielu lubiana i szanowana i na pewno nie powstała dla zaspokojenia ega napalonych nastolatków, jak było w przypadku takiego Vampire Knighta
 
__________________
"Sacre bleu, what is this?
How on earth, could I miss
Such a sweet, little succulent crab"
sunellica jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem