Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-05-2016, 00:43   #1
Martinez
 
Martinez's Avatar
 
Reputacja: 1 Martinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputacjęMartinez ma wspaniałą reputację
O czym szumią szuwary? [+18 | Autorski]

"O CZYM SZUMIĄ SZUWARY?"




No właśnie. O czym? Ta mrożąca krew w żyłach opowieść porwie bohaterów w wir dramatów rozgrywających się w naprawdę niewielkiej i nudnej jak flaki z olejem miejscowości Bourmont. Jeśli Twoim marzeniem było gromić armie nieprzyjaciela, zdobywać skarby, ścinać łby smokom i gwałcić wampiry - to ta opowieść nie jest dla Ciebie. Serio.To prawdopodobnie najbardziej nudna sesja w jaką razem zagramy.

DANE:
  • Świat: Płaszcz, bandolet i rapier (dziwne, że akurat na LI przychodzi mi ciągle prowadzić fantasy… )
  • Magia: Tak
  • Potwory: Tak
  • Światotworzenie: Tak
  • Mechanika: Autorska (oparta na Uniwersalnej Mechanice)
  • Testy: Wykonuje MG
  • Medium: Tylko forum LI


O czym to będzie?
Jest sobie miejscowość Bourmont, która niegdyś była punktem obowiązkowym na kupieckich mapach. Gospoda, kilka domów, sklep i usługi, brukowana uliczka, nawet niewielki garnizon z arsenałem do ochrony szlaków. Miasteczko tętniło życiem, przyjezdni zostawiali nieco grosza, a ryby z pobliskiej rzeczki same wskakiwały do sieci. Tak było jeszcze do niedawna. Wszystko się rypło za sprawą mostu pobudowanego 60km na wschód. Od tamtej pory miasteczko nie było już nikomu po drodze. Podupadło. Stało się dziurą jakich pełno. Bród, smród i popelina.
Gracze wcielają się w mieszkańców i żyją dniem codziennym realizując jakieś tam swoje plany.

Mapa

Więcej informacji
Gracze wybierają sloty (czyli domy w których mieszkają oraz w jakiś tam sposób powiązane zawody). Będzie można być lokalną wiedźmą, kucharzem czy karczmarzem, ekscentrycznym łapiduchem, ostatnim gwardzistą i kim tam sobie kto wymyśli. Wspólnie będziemy opowiadać o losach tego miejsca, przygodach mieszkańców oraz przejezdnych.
- Rekrutacja dodatkowa - byłaby otwarta dla Graczy, którzy mają ochotę na chwilę zagościć do miasteczka.
- Gracze robiliby co chcieli - otwarty świat, dowolne cele (oczywiście uwzględniając jakieś możliwości przerobowe MG).
- Być może więcej niż jeden MG.
- PvP/ TvT - być może.

Parę słów o świecie i systemie
Świat to dość prosta magia (dostępna każdemu) oraz również taka wyższa dla arcymagów (potężniejsze czary). Technologia oparta na magicznych kamieniach (np. służący golem, latająca mechaniczna muszka - no problem.) Rasy - jeśli Gracze zechcą grać rasami zostaną one zaproponowane.
Mechanika jest bardzo prosta, tworzenie postaci też. Turlanie wspiera crafting czyli jakieś tam nieskomplikowane tworzenie/ wytwarzanie, budowanie, mieszanie mikstur itp.

Zapisy i ja
To byłoby moje drugie podejście do PBF jako MG. Cały czas się uczę. Tym razem odpuszczam skomplikowane, karkołomne kampanie i idę na łatwiznę oraz większy i swobodniejszy udział Graczy.
To tylko sonda. Chcę się rozeznać czy w ogóle znajdą się jacyś chętni.
Termin rozpoczęcia sesji stoi pod znakiem zapytania, nawet jeśli będzie tłum chętnych (w co wątpię). Ale z pewnością chętniej się zabiorę do roboty jak gracze jacyś się znajdą.

Jakieś pytania lub propozycje?
 
Martinez jest offline